Члени СПО об’єднань профспілок розглянули питання законопроєктної роботи

На нещодавньому засіданні Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні розглянуто низку актуальних питань щодо соціально-економічного захисту працівників – членів профспілок, міжнародного співробітництва та питання законопроєктної роботи.

Як зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, у профспілках постійно проводиться робота з оновлення і осучаснення інформації щодо законопроєктів та законів, прийнятих Верховною Радою України, а також тих нормативно-правових актів, що знаходяться у розробці в органах виконавчої влади, або до яких вносяться зміни. 

В усіх цих процесах активну участь беруть всеукраїнські профспілки, щоб вплинути на остаточний зміст нормативно-правових документів і не допустити звуження чи погіршення прав, або з метою поліпшити економічне становище та рівень соціального захисту працівників.

Зокрема, зосереджено увагу на роботі над наступними документами:

  • проєктом нового Трудового кодексу;
  • законопроєктом «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який був напрацьований профспілками з метою підвищення статусу працівників, постраждалих під час виконання ними трудових обов’язків внаслідок бойових дій, спричинених російською військовою агресією на території України, та прирівнювання їх до учасників бойових дій, а також посилення соціального захисту їхніх сімей;
  • ініціативою профспілок щодо визнання неконституційними окремих положень закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток…» і звернення з цього приводу Голови ФПУ до Уповноваженого ВР України з прав людини;
  • внесенням змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ,
  • роботою над законопроєктом про мінімальну зарплату, в рамках чого стартували перемовини соціальних партнерів щодо встановлення розміру цієї державної соціальної гарантії у 2025 р., про оплату лікування постраждалих на виробництві тощо.

Члени СПО обговорили порядок роботи над соціально-економічними та трудовими законопроєктами та алгоритм їх просування у парламенті.

Далі була заслухана інформація про роботу на міжнародній арені, а саме – підсумки  участі представників ФПУ у 112-й щорічній Міжнародній конференції праці МОП, засіданні Генеральної ради МКП у Женеві та Міжнародній конференції з відновлення України у Берліні.

Наприкінці засідання СПО профспілок було презентовано посібник «Розроблення професійних стандартів: практичний посібник для професійних спілок».

До складу авторського колективу входять і експерти від всеукраїнських профспілок та представники ФПУ. Заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк один із укладачів посібника. 

При підготовці цього видання було підкреслено важливу роль професійних спілок у процесі розроблення професійних стандартів. У виданні продемонстрований алгоритм розроблення та затвердження проєктів професійних стандартів, які містять вимоги до професійних кваліфікацій працівників, надаються зразки документів, які допоможуть у практичній роботі.  

Завантажити посібник «Розроблення професійних стандартів: практичний посібник для професійних спілок»

 За матеріалами ФПУ 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори