Символ незламності та єдності Революції Гідності – Будинок профспілок

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – день, що нагадує про боротьбу українців за справедливість, свободу та демократичні цінності. 

У час повномасштабної війни це особлива нагода згадати ключові події нашої історії, вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя за незалежність країни та й загалом переосмислити власні цінності.

Із самого початку Революції Гідності Будинок професійних спілок України став центром подій, а профспілкові активісти не залишалися осторонь. Будинок профспілок став прихистком для тих, хто відстоював свободу і гідність, став місцем обігріву, відпочинку та медичної допомоги для постраждалих. Саме тут працював Штаб національного спротиву, а його фасад став впізнаваним символом Майдану як в Україні, так і за кордоном. 

Будинок профспілок уособлював силу духу та прагнення українців до свободи, демократії й гідного життя.

Найтрагічнішими днями стали 18-20 лютого 2014 року, коли під час масових розстрілів було підпалено Будинок профспілок… Його майже знищили й дуже понівечили, але не зламали дух тих, хто боровся за зміни.

Будинок спілок у лютому 2014 року 

П’ять років тривала його відбудова коштом Федерації профспілок України та її членських організацій, за підтримки міжнародних партнерів. 

1 лютого 2019 року Будинок профспілок знову відчинив двері, ставши символом єдності та згуртованості профспілкового руху. Відновлення цієї будівлі – не просто реконструкція, а підтвердження того, що українці завжди відстоюватимуть свою свободу, гідність і право на краще майбутнє.

Будинок спілок під час реконструкції 

Спільні зусилля у відбудові Будинку спілок стали яскравим свідченням сили єдності та згуртованості профспілкового руху України.

Будинок спілок влітку 2024 року 


Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори