Рада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавства

Рада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавстваОсновні завдання профспілок із забезпечення громадського контролю за додержанням трудового законодавства обговорювалися 12 грудня 2012 року у Будинку спілок під час засідання Ради Федерації профспілок України.

Розпочалася робота виступом Голови ФПУ Юрія Кулика. Перш за все, він наголосив, що головним досягненням року стало не тільки те, що вдалося зберегти Федерацію, здійснити її фінансово-організаційне зміцнення, але й те, що з ініціативи профспілок в країні відновлено соціальний діалог.

Подальшому розвитку діалогу сприяли особисті зустрічі Голови ФПУ з Президентом України, Прем’єр-Міністром України, Головою Федерації роботодавців, спільна робота соціальних партнерів у рамках НТСЕР.

Юрій Кулик також розповів про позицію профспілок щодо Держбюджету на 2013 рік. «Ми занепокоєні тим, що в цьому документі закладено зниження рівня соціальних стандартів та гарантій і про це повідомили в зверненні Президії ФПУ до Президента України. Ми вважаємо, що темпи зростання середньої заробітної плати мають складати не менше 16 % при зростанні ВВП на 5,5 %. Це вкрай необхідно за для забезпечення добробуту працюючого населення. Іншого шляху у нас немає», – наголосив Голова ФПУ.

Президія звернулася до Президента з проханням доручити новому Кабінету міністрів України невідкладно розпочати консультації з соціальними партнерами щодо пошуку можливих додаткових джерел і ресурсів для наповнення Держбюджету.

Багато уваги Голова ФПУ приділив питанням роботи з молоддю, розвитку профспілкового руху, питанням міжнародної діяльності. Також було окреслено дії Федерації щодо зменшення заборгованості з виплати зарплати, зменшення кількості підприємств-банкрутів, створення гідних та безпечних умов праці.

Активний та зацікавлений відгук у членів Ради викликало обговорення центрального питання засідання – «Про завдання профспілкових організацій щодо забезпечення громадського контролю за додержанням трудового законодавства».

Заслухавши та обговоривши доповідь з цього питання Рада постановила визнати пріоритетним питанням Федерації профспілок України, її членських організацій на 2013-2014 роки розгортання масового, дієвого громадського контролю профспілок за дотриманням трудового законодавства. А 2013 рік було вирішено оголосити – Роком боротьби профспілкових організацій проти нелегальної зайнятості, використання запозиченої праці та «тіньової» виплати зарплати.

Рада доручила Президії ФПУ, членським організаціям ФПУ – всеукраїнським профспілкам та регіональним об’єднанням профспілок розробити та здійснити комплекс заходів щодо профспілкового контролю за дотриманням трудового законодавства.

Заступником Голови ФПУ члени Ради одноголосно обрали Євгена Драп’ятого. Також було прийняті відповідні рішення по кожному із питань порядку денного.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки УкраїниРада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавстваРада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавства

Рада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавстваРада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавства

Рада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавстваРада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавства

Рада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавстваРада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавства

Рада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавстваРада ФПУ: громадський контроль за дотриманням законодавства
0
12 грудня 2012
2 469

Схожі публікації


Догори