Роль Профспілки у соціальному захисті освітян-мігрантів

Роль Профспілки у соціальному захисті освітян-мігрантівСьогодні, 12 червня 2013 року, продовжив роботу семінар для представників Профспілки працівників освіти і науки України з питань трудової міграції українців та ролі й місця Профспілки у захисті прав спілчан за кордоном.

У продовження обговорення презентацій національного координатора проекту Тетяни Міненко колеги з регіонів долучилися до дискусії. Так, своїми хвилюваннями за долі учительства за кордоном поділилися голова Кримського рескому Катерина Волкова та голова Івано-Франківської обласної організації Профспілки Мирослав Габорак. Виступаючі акцентували увагу на ризиках, з якими можуть зіштовхнутися працівники, та важливості поінформованості про свої права, вимоги роботодавця тощо.

Особливе занепокоєння лідерів багатьох регіонів викликали питання роботи за фахом та пенсійного забезпечення працюючих мігрантів. Адже саме ці моменти ще не мають достатнього правового врегулювання на державному рівні.

Після роботи у групах учасники семінару обговорили основні принципи стратегії діяльності профспілок щодо соціального захисту українських мігрантів. До них було віднесено:

– сприяння впровадженню міграційної політики на основі дотримання прав людини;

– створення альянсів із профспілками інших країн;

– надання широкої інформаційної підтримки через профспілкові організації;

– підвищення юридичної грамотності тих, хто має намір працювати за кордоном.

Також учасники семінару вирішили продовжити вивчати питання та працювати задля підняття рівня захисту спілчан-мігрантів за всіма напрямами.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Роль Профспілки у соціальному захисті освітян-мігрантівРоль Профспілки у соціальному захисті освітян-мігрантів

Схожі публікації


Догори