Глобальна програма із захисту домашніх працівників-мігрантів – у полі зору профспілок

Глобальна програма із захисту домашніх працівників-мігрантів – у полі зору профспілокМіжнародна організація праці у партнерстві з «ООН-Жінки» та Управлінням Верховного комісару ООН з прав людини за участі МКП та МФДП впроваджує Глобальну програму із захисту домашніх працівників-мігрантів, спрямовану на кількісне та якісне дослідження нової тенденції зростання попиту на домашніх працівників, що представлені найчастіше мігрантами, та напрацювання нових механізмів забезпечення захисту цієї категорії працівників, що передбачається Конвенцією МОП № 189.

У рамках цього проекту, що реалізується за фінансової підтримки ЄС, 23 грудня 2014 року в Міністерстві соціальної політики України відбулася презентація дослідження «Захист прав домашніх працівників-мігрантів: коридор Україна – Польща».

Участь у роботі заходу взяли представники Міністерства соціальної політики України, Державного центру зайнятості, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, всеукраїнських профспілкових об’єднань профспілок. Профспілку працівників освіти і науки України представляли завідувач юридичного відділу Сергій Курилкін та завідувач відділу вищої школи і науки апарату ЦК Профспілки Ольга Гаращук.

Відкрив захід Сергій Савчук, національний координатор МОП України, який відзначив актуальність питання захисту прав домашніх працівників-мігрантів, важливість прийнятої в 2011 році Конвенції МОП № 189 про гідну праці домашніх працівників для правого регулювання їхньої праці. Національний координатор звернув особливу увагу на тенденцію збільшення у 2012-2014 роках мігрантів з України до Польщі.

Результати дослідження презентували Олена Малиновська, доктор наук державного управління, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, та Гульбаршин Чепурко, доктор соціологічних наук, науковий спвіробітник Інституту соціології НАН України.

Виступаючі надали характеристику співвідношення ВВП на душу населення з урахуванням купівельної спроможності, середньої заробітної плати в України та основних країнах-імпортерах української робочої сили, рівня освіти трудових мігрантів, сфер їх зайнятості, особливостей польсько-українського міграційного коридору тощо.

Модератором дискусії щодо необхідних змін у законодавстві України та Польщі для захисту домашніх працівників-мігрантів виступила Тетяна Міненко, консультант проекту МОП.

Учасники дискусії обговорили, зокрема, роль профспілок у захисті прав трудових мігрантів взагалі, а також домашніх працівників-мігрантів з України в Польщу.

Завідувач юрвідділу апарату ЦК Профспілки Сергій Курилкін повідомив учасникам про проведені галузевою профспілкою заходи з цього питання, напрацьовані пропозиції з приводу ратифікації Конвенції МОП № 189 в України із застосуванням механізму Генеральної угоди, проект якої розробляється на 2015-2017 роки, та можливістю включення окремих норм цієї Конвенції до проекту Трудового кодексу ще до її ратифікації.

Учасники дискусії підкреслили необхідність підписання двосторонніх угод між профспілками України та Польщі з метою захисту прав працівників – мігрантів з України.

Завантажити Конвенцію МОП konvenciya_mop_189.doc [72,5 Kb][26] Завантажити Переглянути документ онлайн


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори