Освітяни Кенії в жалобі після нападу на навчальний заклад

Освітяни Кенії в жалобі після нападу на навчальний закладПедагоги Кенії висловили глибокі співчуття рідним і близьким більше 140 студентів, убитих бойовиками-ісламістами у місті Гарісса в північно-східній Кенії.

2 квітня терористи увірвалися в Університетський коледж міста Гарісса рано вранці, стріляючи в студентів та захополюючи заручників. За офіційними повідомленнями органів влади, у результаті цього загинули щонайменше 147 студентів та викладачів, ще 79 осіб отримали поранення.

Членські організації Інтернаціоналу Освіти в країні шоковані цією звірячою акцією та закликали владу вжити всіх можливих заходів для забезпечення безпеки в освітніх установах. Альберт Нжеру, Генеральний секретар Кенійської Профспілки працівників домашніх господарств, готелів, навчальних установ, лікарень та суміжних галузей (KUDHEIHA), у своєму листі висловив сподівання, що міжнародне співтовариство та уряд Кенії об’єднають свої сили задля викорінення терору в країні.

Уілсон Соссіон, голова Профспілки вчителів Кенії (KNUT) і голова Африканського регіонального комітету Інтернаціоналу освіти, заявив у Твіттері: «Біль нестерпна. Я молюсь за жертв теракту та членів їх сімей. Школи повинні бути безпечними для наших дітей!».

Генеральний секретар Інтернаціоналу Освіти Фред ван Левен підтримав заяву Спеціального посланника ООН з питань глобальної освіти Гордона Брауна, який заявив, що «військове угруповання аль-Шабаб, представники якого застрелили і взяли у заручники студентів в Кенії, повинно отримати наше послання, що напади на школи, коледжі та університети є злочином проти людяності і що навчальні заклади створені для того, щоб бути безпечним прихистком для дітей».

Ван Левен зазначив: «Ми тісно співпрацюємо зі Спеціальним посланником ООН і Глобальною коаліцією з питань захисту освіти від атак, з тим, щоб гарантувати, що уряди зобов'язуються вжити всіх необхідних заходів для запобігання такій жорстокості в майбутньому. Думки викладачів у всьому світі сьогодні зі своїми колегами та їхніми учнями в Кенії».

Профспілка працівників освіти і науки України висловлює співчуття родинам загиблих студентів та викладачів Університетського коледжу Гарісса у зв’язку з терактом.

Підтримуємо заклик Інтернаціоналу Освіти та наголошуємо, що освітні заклади повинні бути безпечним місцями для навчання, в яких учням та студентам створені умови для зростання і розвитку свого потенціалу повною мірою, а не місцями безглуздого насильства, яке обриває людські життя.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори