Інтернаціонал Освіти закликав до припинення вогню на Близькому Сході

Інтернаціонал Освіти закликав до припинення вогню  на Близькому СходіІнтернаціонал Освіти висловив глибоку стурбованість з приводу безпеки школярів і вчителів в секторі Газа і Ізраїлі у зв’язку із загостренням конфлікту в регіоні. Він закликав ХАМАС та Ізраїль до припинення вогню і до дотримання права на отримання освіти в безпеці.

Генеральний секретар Інтернаціоналу Освіти Фред ван Левен заявив, що «згідно з міжнародним гуманітарним правом зобов'язання мають дотримуватися для забезпечення захисту цивільних осіб. Ми не повинні допустити, щоб діти ставали жертвами насильства, а навчальні заклади мають бути безпечними місцями».

У 2009 році Інтернаціонал Освіти прийняв Декларацію «Школи мають бути безпечними місцями», у якій закликав міжнародне співтовариство активізувати зусилля з метою попередження порушень права на освіту та гарантувати безпеку учнів, учителів і науковців у всьому світі.

У Декларації підкреслюється відданість Інтернаціоналу принципу отримання освіти в безпеці, і закликається вживати практичних заходів для захисту і покарання відповідальних за атаки на навчальні заклади.
«Міжнародне співтовариство, уряди і всі сторони конфліктів повинні визнавати і поважати права всіх дітей і дорослих на отримання освіти в мирних безпечних умовах і дотримуватися принципу недоторканості навчальних закладів під час військових дій», – йдеться у Декларації.

Кількість загиблих у конфлікті на Близькому Сході неухильно зростає. Згідно з повідомленнями ЗМІ, серед жертв – цивільне населення з обох сторін, у тому числі, один учитель і принаймні 20 дітей.
Міжнародне співтовариство закликало до негайного перемир’я, щоб уникнути подальших жертв серед цивільного населення. «Якщо з сектору Газа буде продовжуватися ракетний обстріл ізраїльських міст і сіл, то реакція у відповідь посилюватиметься», – заявив посланник ЄС з питань миру на Близькому Сході Тоні Блер в інтерв’ю телебаченню Великобританії. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав ХАМАС та Ізраїль запобігти подальшій ескалації військових дій в секторі Газа, і не допустити зростання кількості жертв серед цивільного населення.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори