Документи профспілок як джерело вивчення становлення системи соціально-трудових відносин в Україні

Документи профспілок як джерело вивчення становлення системи соціально-трудових відносин в УкраїніЗамовлена Федерацією профспілок України монографія «Документи профспілок як джерело вивчення становлення системи соціально-трудових відносин у незалежній Україні» кандидата історичних наук, співробітника Національної академії наук України – Ярослава Бондарчука вийшла друком у видавництві «Наукова думка» НАН України у кінці минулого року.

Автор особисто презентував книгу Голові Профспілки працівників освіти і науки України Георгію Труханову.

Ця праця є першим комплексним джерелознавчим дослідження документів та матеріалів профспілок незалежної України. Вона ґрунтується на основі широкого кола джерел, переважна більшість яких вводиться до наукового обігу вперше, досліджено становлення системи соціально-трудових відносин, генезу профспілкового руху України, показано устрій профспілок, окреслено їхню роль у соціально-трудовій сфері та суспільно-політичну діяльність.

Автор канд.іст. наук Ярослав Бондарчук намагався об’єктивно визначити роль і місце профспілок у суспільно-політично та соціально-економічному житті держави, з’ясувати інформативні можливості місця та ступінь збереження документів, що відображають результати діяльності організацій.

Проведено джерелознавчий аналіз нормативних документів профспілок і документів, що є результатом співпраці соціальних партнерів – генеральних угод.

Встановлено, що досліджувані документи мають історичну цінність і великий інформативний потенціал та є важливим джерелом для об’єктивного висвітлення як становлення системи соціально-трудових відносин, так й історії держави загалом.

Науково-методична Рада Федерації профспілок України рекомендувала монографію використовувати, як у системі профспілкового навчання, так і у сучасних дослідженнях сфери соціально-трудових відносин.

З монографією можна ознайомитися у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського, Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича, Національній парламентській бібліотеці України.

Документи профспілок як джерело вивчення становлення системи соціально-трудових відносин в Україні


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
10 лютого 2016
2 641

Схожі публікації


Догори