Покінчити з дитячою працею у всьому світі – справа кожного

Покінчити з дитячою працею у всьому світі – справа кожногоМіжнародна організація праці вперше провела Всесвітній день боротьби з дитячою працею в 2002 році. Його мета – привернути увагу до цієї проблеми і необхідності заходів по її ліквідації.

Відтоді щороку 12 червня уряди, організації роботодавців, працівників, представники громадянського суспільства, а також мільйони людей у всьому світі об'єднують свої зусилля у боротьбі з дитячою працею.

Тема Дня у 2016 році: «Покінчити з дитячою працею в ланцюгах поставок – справа кожного». У будь-який з цих ланцюжків – у сільському господарстві і рибальстві, в обробній і гірничодобувної промисловості, з сфері послуг і будівництві, – може бути присутня дитяча праця. Адже сьогодні у ній залучені ще 168 мільйонів дітей.

Для того щоб допомогти підприємствам послідовно і ефективно вирішувати ці проблеми МОП та Міжнародна організація роботодавців розробила спеціальний посібник з питань дитячої праці для підприємців, в якому містяться заходи з викорінення цієї проблеми.

«Споживачі мають право вимагати, щоб в процесі виробництва їжі, яку вони ставлять на стіл, і одягу, яку вони носять, не був використаний важка дитяча або підневільна праця», – йдеться в заяві Генерального директора МОП Гая Райдера у зв’язку з цим.

У МОП також відзначили, що не всі види дитячої праці в сфері сільського господарства небезпечні для дітей або заборонені міжнародним правом.

Допомога дорослим на полях і на фермах у вільний від шкільних занять час – невід'ємна частина сільського життя.

Однак нерідко саме через важку працю у сільському господарстві діти не можуть відвідувати школу або працюють в небезпечних для здоров'я умовах. А неосвічені і з підірваним здоров'ям, вони не можуть вирватися з убогості.

У рамках 105-ї сесії Міжнародної конференції праці пройшов спеціальний захід, присвячений розв'язанню проблеми дитячої праці.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори