Соціальний діалог в Україні – бачення міжнародних профспілок

Як уже повідомлялося, від учора в Україні розпочалася робота Місії міжнародних профспілок, що представляють багатомільйонну профспілкову спільноту в понад 160 країнах світу.

29 березня 2017 року в УНІАН відбулася прес-конференція на тему – «Гідність для українських працівників – фундаментальні права та гідна праця». З журналістами спілкувалися Яап Вінен від Міжнародної конфедерації профспілок, Вадим Борисов від Глобального союзу IndustriALL, Григорій Осовий від Федерації профспілок України.

На прес-конференції спікери насамперед звернули увагу на проблеми соціального діалогу в Україні, посилення соціального захисту працівників, гідної оплати праці, охорони праці та промислової безпеки в країні.

Заступник Генерального секретаря МКП Яап Вінен повідомив, що візит в Україну місії глобальних профспілок спрямований насамперед на вивчення ситуації щодо рівня дотримання прав працюючих людей.

Він також підкреслив, що у державах Європейського Союзу соціальний діалог – це норма, й нашій країні, безперечно, до цього варто прагнути. Хоча, на сьогодні, він робить висновки, що цей процес в Україні відбувається досить кволо й у людей може скластися враження, що профспілки не можуть знайти спільної мови із владою. Хоч насправді, це не так. Адже, за його словами, саме влада не йде на конструктивну розмову з подальшими конкретними діями.

Яап Вінен також сказав, що за оцінкою МКП, Україна входить у п’яту – останню категорію країн із порушенням та нехтування прав трудящих. І це вже не вперше, що викликає занепокоєння, адже у такому випадку сподіватися на політикум країни досить складно.

Заступник Генерального секретаря МКП  підкреслив, що за висновками роботи місії буде направлено офіційного листа на адресу Прем’єр-міністра України із пропозиціями щодо оптимізації процесів євроінтеграції в Україні та зміцнення співробітництва із соціальними партнерами, зокрема профспілками. Адже сьогодні досить гостро постають питання із дотримання європейських соціальних стандартів законодавстві України, механізмів протидії наступу на права профспілок, проведення дієвих соціально-економічних реформ. Далі, якщо не буде реакції влади, буде задіяно інструментарій Міжнародної організації праці, як відповідної структури ООН та подальше повідомлення Міжнародного валютного фонду щодо ситуації в країні.

«Це наші тривожні дзвіночки, на які має реагувати влада країни і почати поважати права людей», – підсумував Яап Вінен.  Якщо ж Україна підписала Угоду про асоціацію, якщо вона взяла на себе зобов’язання дотримуватися європейських стандартів, то вона має слідувати цим зобов’язанням, підкреслили усі учасники прес-конференції.

Серед піднятих питань також були проблеми безпеки праці на підприємствах, неформальної економіки, міграції тощо.

Місія міжнародних профоб’єднань триватиме 3 дні та передбачає робочі зустрічі у міністерствах та відомствах України.Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори