Мобільність та міграційні настрої української молоді

У Міжнародний день молоді говоримо про мобільність та міграційні настрої української молоді. Так, за результатами соціологічного дослідження «Молодь України – 2018» 56,5% української молоді хочуть жити в Україні.

21% опитаних виявили бажання попрацювати за кордоном якийсь час, але потім повернутися в Україну, 6,2% – хотіли б навчатися за кордоном, але потім повернутися в Україну.

Проте 11,7% молоді віком 14-34 роки шукають можливості для еміграції з України, а 4,3% – планують це зробити найближчим часом.

Упродовж останніх 12 місяців 5,2% опитаних виїздили за кордон з метою тимчасових заробітків, тоді як упродовж останніх п’яти років – 3,1%.

91,3% опитаних стверджують, що вони ніколи не виїздили за кордон з метою тимчасового працевлаштування.

Зі збільшенням віку молоді зростає бажання молодих людей жити в Україні. Найбільші міграційні настрої, з метою навчання за кордоном, спостерігаються серед молоді віком від 14 до 19 років (15,3%), а з метою працевлаштування за кордоном – серед молоді віком від 20 до 29 років. Це відповідає основним потребам кожної з цих вікових груп: для молоді віком від 14 до 19 років основним є навчання, а для молодих осіб 20-24 років – пошук роботи та працевлаштування.

Причинами міграції молоді за кордоном переважно є економічні причини: заробити грошей, заради матеріального добробуту (47,8% від тих, хто виявив бажання емігрувати) та існуючі кращі можливості для роботи за кордоном, ніж в Україні (39,3% від тих, хто виявив бажання емігрувати).

Серед інших причин виділяються бажання отримати досвід життя в інших країнах, відсутність в Україні демократії та законності, відсутність таких можливостей для навчання в Україні, як в інших країнах, військові дії на Сході України та інше.


Довідково

Дослідження проводилося на замовлення Міністерства молоді та спорту України.

Мета дослідження: виявити основні проблеми соціального становища молоді України, її цінності та уподобання, проаналізувати форми молодіжної участі та визначити роль молоді в процесах реформування держави.

Метод дослідження: структуроване інтерв’ю (face-to-face).

Цільова група: молодь віком від 14 до 34 років (громадяни України).

Географія дослідження: опитування проводилось в 24 регіонах України та м. Києві (окрім тимчасово окупованої території АР Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях).

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори