Трансформація освіти для молоді – спільно з молоддю!

Інтернаціонал Освіти разом із глобальним профспілковим рухом відзначив Міжнародний день молоді, який відзначався 12 серпня, виступаючи за їхні права та звертаючись з посланням до молодих працівників сьогодення та майбутнього, а також до тих, хто знаходиться при владі та приймає рішення, що впливають на світ праці: освіта – це невід’ємне право людини та суспільне благо, яке може змінити життя людей, громад та цілих країн.

Темою Міжнародного дня молоді 2019 року є «Трансформація освіти». 

Всесвітній профспілковий рух у цей день також висловив глибоке занепокоєння з приводу того, що світ повністю відстав від наміченого графіку та не зможе досягти Цілі сталого розвитку 4 – якісної державної освіти – Порядку денного сталого розвитку до 2030 року.

У своїй заяві до Міжнародного дня молоді, глобальні профспілкові організації, які представляють різні сектори, наголошують, що «сьогоднішнє покоління молоді є найчисельнішим в історії. Однак занадто часто в різних країнах світу можливості молоді бути залученими до політичної, економічної та соціальної сфер досить обмеженими та слабкими. Економічна ізоляція та безробіття серед молоді залишаються серед основних глобальних проблем, з якими ми зіштовхуємося».

Молодь повинна мати право на справедливий та загальний доступ до:

  • якісної державної освіти, яка є безкоштовною, справедливою, недискримінаційною, інклюзивною та доступною для представників усіх соціально незахищених груп, з всеохоплюючими навчальними програмами, які включають широку увагу до питань зміни клімату, а також можливості навчання протягом усього життя;

  • добре підготовлених викладачів та якісного навчального середовища, вільного від насильства та цькувань, в якому педагогам – у тому числі молодим – гарантуються гідні умови праці та зайнятості, включаючи доступ до постійного професійного розвитку;

  • якісних систем та програм стажування, які відповідають законодавству та колективним договорам, забезпечують гідну заробітну плату та охоплення соціальним захистом;

  • якісних робочих місць, які забезпечують гідне життя, хорошу заробітну плату, гарантії занятості, доступ до соціального захисту, гарні умови праці на безпечних та здорових робочих місцях, де підтримується баланс між роботою та особистим життям, а також право на представництво інтересів профспілками та право на колективні переговори.

  • підтримки при переході від освіти до світу праці, щоб молоді люди мали основні навички, які дозволять їм повноцінно та успішно брати участь у швидко мінливому світі праці;

  • демократичних профспілок зі стійким інституційним потенціалом, а також здатністю організовувати працівників, проводити колективні переговори та успішні кампанії. Вони є основою для зміцнення колективної сили молодих працівників.

«Молодь є ключовим фактором побудови стійкого суспільства», – наголосив генеральний секретар Інтернаціоналу Освіти Девід Едвардс.

«Освітяни в усьому світі бачать це у своїй щоденній роботі, розуміють це і тому налаштовані зробити якісну освіту для всіх реальністю. Їхні профспілки рішуче налаштовані працювати з органами державної влади, щоб забезпечити досягнення Цілі № 4 до 2030 року. На нашому Конгресі, який відбувся в липні цього року, нам пощастило побачити, як багато молодих освітян виступали під час дискусій, виявили готовність брати на себе відповідальність у своїх організаціях та вести в майбутнє».

Молодь буде в центрі уваги і у Всесвітній день вчителя.

У 2019 році темою відзначення Всесвітнього дня вчителя буде тема «Молоді вчителі – майбутнє професії». А 5 жовтня – буде чудовою можливістю підкреслити важливість професії вчителя, підсумувати успіхи та висвітлити деякі основні питання залучення та збереження найяскравіших умів та молодих талантів у професії.

Довідково

Наразі у світі 1,8 мільярда молодих людей у віці від 10 до 24 років. Це найбільша чисельність молодого населення в історії. Однак більш ніж у половини всіх дітей та підлітків віком 6-14 років недостатні базові навички читання та математики, незважаючи на те, що більшість із них відвідують школу. Ця глобальна криза навчання загрожує серйозно підірвати прогрес на шляху досягнення Цілей сталого розвитку.

Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році було прийнято рішення про святкування 12 серпня Міжнародного дня молоді. У цей день щорічно відзначається роль молодих жінок та чоловіків як важливих партнерів у впровадженні змін, він також надає можливість підвищити обізнаність громадськості про проблеми та виклики, які стоять перед молоддю у світі. 

 
Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори