15 вересня – Міжнародний день демократії

«Реалізація заявлених Цілей в Порядку денному сталого розвитку вимагатиме формування потужного і дієвого громадянського суспільства, що об'єднує всі групи, включаючи найслабших і знедолених. Ми повинні відстоювати свободу громадянського суспільства задля успішного виконання ним цієї важливої роботи. Давайте ж в цей Міжнародний день демократії знову підтвердимо нашу відданість демократії та гідному життю для всіх ». 

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун


Світова спільнота відзначає сьогодні, 15 вересня, Міжнародний день демократії.

Як уже повідомлялося, у вересні 2015 року всі 193 держави – члена Організації Об'єднаних Націй прийняли Порядок денний сталого розвитку на період до 2030 року, який передбачає план побудови кращого майбутнього для всіх; виконуючи цей план, людство за 15 років має ліквідувати крайню бідність, перемогти нерівність і несправедливість і захистити планету.

Основне місце в Порядку денному займають цілі в сфері сталого розвитку, в яких міститься заклик до мобілізації зусиль із викорінення всіх форм бідності, усунення нерівності та вирішення проблем, пов'язаних зі зміною клімату, при забезпеченні того, щоб ніхто не був забутий.

Ці нові цілі були вироблені в рамках безпрецедентно відкритого процесу: вже на самому ранньому етапі уряди залучали до участі ділові кола, громадянське суспільство і громадян. Тепер, коли цілі сталого розвитку встановлені, держави в тісному партнерстві з громадянським суспільством повинні працювати над їх здійсненням і моніторити прогрес.

Особливу роль відіграють парламенти країн, яким необхідно втілити новий порядок денний сталого розвитку в конкретні дії шляхом прийняття відповідного законодавства, затвердження бюджетних асигнувань та забезпечення підзвітності урядів.

Виступаючи на четвертій Всесвітній конференції спікерів парламентів, організованої Міжпарламентським союзом, Генеральний секретар Пан Гі Мун висловив вдячність парламентарям світу за ту цінну роль, яку вони відіграють у формуванні нової системи. Він також підкреслив, що їхній внесок у здійснення Порядку денного на період до 2030 року буде не менш важливим: «Люди чекатимуть, що ви забезпечите підзвітність урядів для досягнення Цілей сталого розвитку, розробите необхідні закони і виділите кошти на програми, які дозволять втілити їх в життя», – заявив він, також зазначивши, що принципи демократії« срібною ниткою »проходять через весь документ.

Ціль №16 в сфері сталого розвитку передбачає забезпечення демократії за рахунок побудови відкритого суспільства та створення заснованих на широкій участі установ. Повністю вона сформульована так: «Сприяння побудові миролюбного і відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх та створення ефективних, підзвітних установ на всіх рівнях».

Досягнення цілі № 16 – важливо, адже вона є тією необхідною умовою забезпечення сталого розвитку в усіх країнах. Багато хто вважає, що саме ця ціль має найбільший потенціал, який удосконалюється, і від неї залежить втілення в життя усього Порядку денного.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори