Українці відзначають День Святого Валентина

День Святого Валентина відзначається в усьому світі 14 лютого. У цей день прийнято дарувати коханим подарунки, дуже часто це презенти у формі сердець – паперові валентинки, солодощі тощо.

День закоханих почали відзначати в Європі з XVIII століття, у США – з 1777 року, у нас – десь із початку 1990-x років.

День святого Валентина – свято, до якого можна ставитися по-різному.  Адже це й справді загадкове свято зі своєю давньою, заплутаною історією, своїми традиціями і правилами, яких багато хто намагається дотримуватися. У першу чергу – закохані, кому, власне, і присвячений цей день.

День святого Валентина, зокрема, в Україні не є офіційним святом чи вихідним днем. Зараз його святкують і у сімейному колі, і студентство, і всі ті, хто вірить і/або шукає справжню любов.

Насамперед 14 лютого – це свято глибокої любові та відданості. І коштовні подарунки не мають жодного стосунку до Дня святого Валентина, вартує лише увага і ширі слова. 

 

Різні країни, по-різному ставляться і по-різному відзначають цей день. Так, японці дарують один одному солодкі подарунки, датчани – засушені білі троянди, італійці роблять шоколадні презенти, англійці – вітальні листівки і м’які іграшки.

Є така східна традиція для пар, які впевнені у надійності своїх стосунків: написати листа-зізнання, який надійде до адресата лише через рік. Якщо у поточному році очікується знаменна подія – переїзд, народження дитини, інші зміни, – в такому листі можна висловити свої почуття і поділитися очікуваннями про те, як пережите об’єднає вас ще більше.

У Голландії ж дівчата на 14 лютого можуть зробити пропозицію чоловіку: якщо той погодиться, має придбати нареченій шовкову сукню. А от у Саудівській Аравії святкування 14 лютого офіційно заборонено.  

 

Проте, як би ви не ставилися до цього дня, але 14 лютого – чудова нагода для того, аби ще раз нагадати коханій людині про свої почуття. Безумовно, сьогодні не зайвим буде зробити невеличкий солодкий дарунок чи приємну несподіванку один для одного, хоча для того, аби сказати головні слова може бути безліч моментів і приводів – хоч кожного дня!

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
14 лютого 2020
260

Схожі публікації


Догори