У Першотравень ЄКПО вітає освітян і закликає гарантувати державні інвестиції в якісну освіту!

1 травня 2020 року святкується пам'ятний День міжнародної солідарності трудящих. У більшості країн Європи традиційні демонстрації, мітинги і свята для вшанування людей праці і їх боротьби скасовані через пандемію коронавірусу COVID-19. Це захворювання є не лише кризою у сфері охорони здоров'я, це ще соціальна та економічна криза.

Сьогодні в різних проявах ми бачимо ту життєво важливу роль, яку відіграють люди праці. Люди, які працюють в державному секторі охороні здоров'я та в інших службах надзвичайної допомоги, включаючи багатьох учителів та інших працівників освіти які знаходяться сьогодні в центрі уваги та наражаються на найбільший ризик.

У цій складній, безпрецедентній ситуації всі працівники роблять свій внесок, зберігаючи цілісність суспільства. У зв'язку з поступовим відкриттям підприємств, установ і організацій працівники залишаються тим фундаментом, на якому будуються наші суспільства і наші економіки. Їм потрібні гідні умови праці і сектор громадського обслуговування, який впевнено працює, вони заслуговують на це.

Європейським комітет профспілок освіти хоче подякувати всім вчителям, працівникам ВНЗ, іншим працівникам освіти та освітянським профспілкам за наполегливу працю і відданість педагогічній професії та за їх відданість справі підготовки молоді до життя, особливо в нинішні важкі і незвичайні часи.

У цій надзвичайній ситуації вчителі та інші працівники освіти працюють з натхненням і глибоким почуттям відповідальності, забезпечуючи якісною освітою своїх підопічних. Незважаючи на мізерність ресурсів і різкий перехід на дистанційне викладання, вони підтримують спілкування зі своїми учнями, що займає центральне місце в їх педагогічної місії. Роблячи все можливе, навіть в таких безпрецедентних обставинах, де кожен без винятку працівник освіти захищає ідею рівноправної та якісної освіти, і за це вони повинні отримувати наше визнання і нашу глибоку вдячність.

Першотравень – це не просто визнання трудових заслуг працівників; це свято символізує і їх боротьбу за якісні умови праці, за краще життя і побудову більш справедливого суспільства.

Ведучи боротьбу десятки років тому робітники також боролися за права для себе та інших людей, які змогли зрушити баланс влади, за трудове законодавство, соціальний захист і право на створення профспілок і колективне ведення переговорів.

Сьогодні доля людства більше не пишеться тільки тими, у кого є багатство і вплив. Першотравень, як і раніше, зберігає своє подвійне значення: поряд із вшануванням людей праці це також день, коли ми ставимо запитання: чи відносяться до працівників так, як вони того заслуговують, і чи отримують вони винагороду, пропорційну тому внеску, який вони роблять.

Освітяни та освітянські профспілки кожен день зосереджені на досягненні цієї подвійної мети. Для працівників освіти не вперше об’єднуватися в боротьбі за рівність доступу до якісної освіти як наріжного каменю демократії і соціальної справедливості. Якісна освіта для всіх відіграє роль рівноправ'я та свободи.

В останні роки політика жорсткої економії і неоліберальна ідеологія завдали величезної шкоди сфері громадського обслуговування, освіти, системам соціального захисту, колективним переговорам і соціальному діалогу.

Профспілки освіти протистояли спробам підірвати державні послуги громадського обслуговування і віддати їх на відкуп ринку. Пандемія Covid-19 наочно показала ту шкоду, яку ліберальні моделі заподіяли суспільству за останнє десятиліття. Ця криза висвітлила наслідки, до яких призвело надмірне прагнення до ринкових відносин у всьому в поєднанні з жорсткою економією державних витрат, які охопили Європейський континент.

У нинішній надзвичайній ситуації уряди у всій Європі витрачають величезні кошти, щоб гарантувати безпеку людей, гідне життя для своїх громадян під час карантину і державне стимулювання економіки. Зрозуміло, що недостатня бюджетна підтримка сьогодні ризикує зіштовхнути завтра економіку в спіраль затяжної депресії, але архітектура світової економіки, і особливо економіки Єврозони, сама собою могла би залишити багато Європейських урядів беззахисними перед обличчям нової боргової кризи. Якщо ми будемо і далі користуватися старими рецептами, ціна нового циклу нав’язаної жорсткої економії і скорочення бюджетних витрат з метою зниження державної заборгованості виявиться ще вищою в плані економічних і політичних наслідків.

Коментуючи пандемію COVID-19 і Першотравень, Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен зазначила: «У день, коли ми відзначаємо безцінний внесок працівників освіти і їх боротьби за побудову більш справедливого суспільства, ми повинні не забувати про уроки минулого. Питання не в тому, чи можемо ми дозволити собі мати якісну державну освіту, питання в тому, чи можемо ми дозволити собі її не мати.

Нам необхідне повноцінне фінансування, що виходить з потреб суспільства, при якому кожен чесно робить свій внесок і в якому немає місця ухиленню від податків, щоб відновитися після цієї жахливої кризи і захистити сьогоднішній і майбутній добробут робітників, місцевих громад і суспільства в цілому.

Саме так виглядає шлях вперед, який гарантує рівність доступу до якісної освіти незалежно від різниці в соціально-економічному становищі учнів. Вибір, який ми зробимо сьогодні, визначить, в якому світі ми будемо жити завтра.

Профспілки освіти готові допомогти написати наступну главу в історії Європи. Главу, в якій солідарність і прогрес стануть наріжними каменями більш справедливої, більш соціально орієнтованої та більш демократичної Європи».

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори