Онлайн-марафон: Атаки на права працівників та позиція профспілок

22 квітня 2021 року Національна спілка журналістів України і Федерація профспілок України провели кількагодинну онлайн прес-конференцію на тему – «Атаки на права працівників: позиція профспілок».

Під час медіа-форуму понад 230 учасників заходу – журналісти регіональних ЗМІ, профспілкові активісти, фахівці різних установ та організацій дізналися про позицію найбільшого профспілкового об’єднання щодо лібералізації трудових відносин та про наслідки застосування пропонованих  законодавчих змін, а також що змінилось у правилах ведення трудової документації в 2021 році, які особливості роботи з електронними трудовими книжками, як вирішувати конфлікт трудового колективу із засновником організації чи ЗМІ?

Спікери конференції:

  • Григорій Осовий, голова Федерації профспілок України

  • Георгій Сандул, юрист,керівник ГО «Трудові ініціативи»

  • Яна Сімутіна, провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, доктор юридичних наук, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді

  • Олександр Шубін, заступник Голови ФПУ

Модератор заходу – Сергій Томіленко – Голова Національної спілки журналістів України.

«На одній із нарад надійшла пропозиція від голови Федерації профспілок Григорія Осового – поінформувати про зміни до трудового законодавства, поговорити про певні перестороги законодавчого реформування діяльності профспілок та ризики, пов’язані з пандемією. Так ми вийшли на формат спільного представницького заходу. Розглядаємо його як майданчик для інформування наших колег про ініціативи Федерації профспілок у захисті прав працівників. Це захід, зорієнтований на журналістів, на редакції ЗМІ. Ми постійно будемо робити акцент на інформуванні журналістів та їх консультуванні з різних питань», – відкриваючи прес-конференцію сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Представницьку делегацію від профспілкового руху України очолював голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Голова ФПУ широко поінформував про актуальні загрози у сфері трудових відносин, розповів про ініціативи влади і бізнесу щодо реформування цієї системи. Зокрема, мова йшла про законопроекти, які нещодавно зареєстровані і мають на меті «дерегуляцію» або «спрощення» регулювання трудових відносин, що суперечить Конституції України та міжнародним актам, ратифікованим Україною. Це проекти законів – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстр. № 5371), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388).

Григорій Осовий наголосив: «Сьогоднішня зустріч є продовженням діалогу та робочих контактів, які існують між ФПУ та Національною спілкою журналістів. Кілька тижнів тому ми вже зустрічалися з питання забезпечення передплати. Сьогодні у нашому розпорядженні знаходиться проект наказу Міністра інфраструктури стосовно підвищення тарифів з другого півріччя поточного року. Ситуація непроста. Однак ми будемо послідовно відстоювати право українців на інформацію, а журналістів – на професійну діяльність».

Друга частина заходу складалася з виступів провідних фахівців ФПУ, які надали відповіді на численні запитання учасників щодо оплати праці, соціального страхування, правового захисту, безпеки під час COVID-19

  
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори