Зв’язки з громадськістю та ЗМІ у період антипрофспілкових реформ – досвід Грузії

У Києві з 29 червня до 2 липня 2021 року з робочим візитом перебувають представники Об’єднання профспілок Грузії на чолі з Головою, президентом Всеєвропейської Регіональної Ради МКП Іраклієм Петріашвілі.

У Будинку спілок відбулися ряд заходів у рамках конференції «Трудові права і шлях європейського розвитку», серед яких і дискусія на тему «Зв'язки з громадськістю в умовах антипрофспілкових реформ» та обмін досвідом із зазначеного питання.

До участі у дискусії було запрошено журналістів та працівників, відповідальних за інформаційну роботу у профспілкових організаціях.

Грузинський досвід роботи з медіа презентувала керівник прес-служби Об’єднання Тамара Гедеванішвілі. Вона детально розповіла про інформаційну політику грузинських профспілок, висвітлення процесу відстоювання законних прав та інтересів працюючих у ЗМІ, форми та методи висвітлення боротьби людей праці за соціальну справедливість.

Особливу увагу було приділено питанням реформ у трудовому законодавстві по роках, і змін форм взаємодії зі ЗМІ, залучення молоді до цього процесу. Тамара Гедеванішвілі зокрема зазначила, що найбільше інформації для спілчан подається у соціальні мережі – Фейсбук, а Інстаграм використовують для висвітлення роботи та взаємодії з молоддю. Пресслужбою Об’єднання профспілок Грузії постійно створюється власний відео та фото контент, проводяться прес-тури для представників мас-медіа.

Серед іншого вона зауважила, що спілчани усіх сфер у Грузії сьогодні зіштовхуються з проблемами відсутності постійного доступу до якісного Інтернету, сучасних гаджетів тощо.

У обговоренні цієї актуальної теми взяли участь керівництво Федерації профспілок України, члени делегації Об’єднання профспілок Грузії, представники від всеукраїнських профспілок, які відповідають за інформаційну роботу, прес-центру ФПУ.

Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у дискусії взяли Інна Михальченко (пресслужба ЦК Профспілки) та Катерина Дзюба (пресслужба Київської міської організації Профспілки).

Далі роботу було продовжено у формі моделювання кризових ситуацій та взаємодію із засобами масової інформації у цьому зв’язку.

Учасники робочих груп напрацьовували різні форми взаємодії з медіа, формулювали аргументовані та зрозумілі повідомлення для преси та громадськості з питання впровадження антисоціального законодавства, формували плану протидії антипрофспілковим реформам тощо.

За підсумками усієї роботи міжнародної конференції «Трудові права і шлях європейського розвитку» цього ж дня у столичному Будинку профспілок Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та Голова Об’єднання профспілок Грузії Іраклій Петріашвілі підписали Спільне комюніке.

Цим документом було підтверджено наміри двосторонньої співпраці профспілок України та Грузії у сфері розвитку соціального діалогу за участі профспілок, роботодавців та влади із залученням експертів з наукової сфери та громадянського суспільства; протистояти спробам обмеження прав профспілок; посилення солідарної підтримки один одного тощо.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори