Профспілки – за кваліфіковані кадри

Профспілки – за кваліфіковані кадриПроблеми якості освітянських послуг з підготовки конкурентних кваліфікованих кадрів завжди були і є одним з основних напрямів роботи Федерації профспілок України. Профспілки неодноразово ставили це питання перед урядом, роботодавцями вони знайшли своє відображення в нормах діючої Генеральної угоди. І нарешті, проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо участі роботодавців в освітньому процесі для підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів)» зареєстрований у Верховній Раді України (реєстр. № 9567 від 9.12.2011).

З метою надання узагальнених пропозицій Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України до законопроекту, у ФПУ під головуванням заступника Голови ФПУ С.М. Кондрюка напередодні нового року була проведена фахова нарада.

У ній взяли участь представники всеукраїнських профспілок, зокрема, освіти і науки, авіабудівників, металургів, атомпрофспілки, радіоелектроніки та машинобудування.

Учасники наради одноголосно підтримали удосконалення системи якісної підготовки високопрофесійних кадрів і працевлаштування випускників за допомогою залучення роботодавців і запропонували поєднати інтереси навчальних закладів, роботодавців та профспілок у забезпеченні якості підготовки кваліфікованих кадрів про що направити лист Голові комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України підтримати законопроект у першому читанні.

Водночас учасники наради зазначили, що нині Міністерством освіти і науки, молоді та спорту напрацьовується нова редакція Закону України «Про вищу освіту».

У зв'язку з чим Голова Федерації профспілок України Ю. Кулик звернувся до Голови Ради Федерації роботодавців України Д. Фірташа з пропозицією створити робочу групу з напрацювання спільних пропозицій до нової редакції Закону України «Про вищу освіту».

Сподіваємося, що спільними зусиллями соціальних партнерів держава отримає конкурентоспроможні кваліфіковані кадри, що в свою чергу дозволить підвищити конкурентоспроможність національної економіки.

Соціально-економічний департамент ФПУ


Профспілки – за кваліфіковані кадри
0
5 січня 2012
2 583

Схожі публікації


Догори