Суб’єкти господарювання повинні використовувати печатку: позиція Мінсоцполітики

Суб’єкти господарювання повинні використовувати печатку: позиція МінсоцполітикиСтаттею 58-1 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкт господарювання може мати печатки. Для виготовлення печаток одержання будь-яких документів дозвільного характеру не передбачається.

Відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Суб'єктами господарювання є:
1) господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

На думку Міністерства соціальної політики України (лист від 22.05.2015 р. № 7610/0/14-15/06) всі суб'єкти господарювання, які відповідно до установчих документів мають печатку, повинні її використовувати.

Завантажити документ lyst_mon_vytjag.doc [35 Kb][73] Завантажити Переглянути документ онлайнЮридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори