Гострі питання освітян Естонії: не допустити заміни в законі «гарантій» на «можливості»

Гострі питання освітян Естонії: не допустити заміни в законі «гарантій» на «можливості»Голова профспілки працівників освіти Естонії Свен Рондік у листопаді, після 26 років перебування на посаді, передасть свій пост наступнику. Завданням нового керівника стане, вважає Рондік, за можливістю, безболісне впровадження змін до закону про основні школи та гімназії.

Законопроект найближчим часом надійде в уряд та до Рійгікогу (вищого представницького та законодавчого органу влади в Естонській республіці). Якщо в законі «гарантії» будуть замінені «можливостями», то це принесе багато неприємностей у роботі, вважає Рондік.

Проблеми вчителів не змінюються, говорить Рондік, бо зарплати як і раніше мізерні, а навантаження велике.

Голова профспілки не вважає нормальним те, що молодий учитель, який щойно закінчив магістратуру, розпочинаючи працювати в школі отримує на руки трохи більше, ніж 500 євро. Також ненормальним є навантаження вчителів, яке становить 50 годин на тиждень.

Те, що питання фінансування освіти постійно залишається на порядку денному, є, на думку Рондіка, хорошим знаком.

«Міністр, який раніше взагалі не хотів розмовляти на тему зарплат вчителів, тепер постійно сам говорить про це. Це приємно чути, а ще краще, якщо розмови перетворяться в реальність », – зазначив він.

Згідно з законом про основні школи і гімназії, мінімальні ставки вчителів на наступний рік визначаються в процесі тристоронніх переговорів між уповноваженими представниками зареєстрованих вчителями об'єднань (Спілка вчителів Естонії, Спілка працівників сфери освіти), об'єднання місцевих самоврядувань (Спілка міст Естонії, Спілка сільських самоврядувань Естонії) і Уряду Естонської республіки.

Якщо ж на переговорах домовленості досягти не вдається, то рішення про розмір нижньої межі зарплат приймає уряд.

Мета міністерства – з наступного року підвищити нижню межу зарплати вчителів щонайменше до 700 євро, а середню зарплату – до 840 євро.

Крім того, держава, розглядаючи питання організації роботи вчителів, відштовхується від того, що загальний час роботи вчителів у тиждень не повинен перевищувати 35 годин. Всі трудові обов’язки вчителя повинні бути зафіксовані в трудовому договорі та відображені в зарплаті.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори