Латвія: на реформу для вчителів немає грошей

Латвія: на реформу для вчителів немає грошейЛатвійська профспілка працівників освіти і науки (LIZDA) після зустрічі з міністром освіти В'ячеславом Домбровським прийняла рішення призупинити розробку моделі 40-годинного робочого тижня для вчителів.

Раніше планувалося, що вчителі перейдуть на стандартний робочий тиждень з 1 вересня 2014 року. На сьогодні багато з них змушені працювати більше, ніж на одну ставку.

Як заявив представник профспілки Едгар Григор'єв, керівництво Міносвіти ні зараз, ні в найближчому майбутньому не готове забезпечити фінансування для переходу на нову модель. Оскільки реальних грошей на реформу немає, LIZDA поки не бачить можливості для продовження роботи над проектом. Проте, профспілка продовжить діалог з міністерством з метою розробити систему мотивування педагогів.

Влітку минулого року міністерство і соціальні партнери підписали меморандум про розробку такої програми мотивування педагогів. Спочатку планувалося, що вона набуде чинності з 1 січня 2013 року. Однак через численні розбіжності документ досі не готовий.

LIZDA вимагає від міністерства розробити програму, що передбачає виділення додаткових коштів на підвищення плати за вчительську ставку, щоб при переході на 40-годинний робочий тиждень протягом трьох років стандартний оклад вчителя становив 800 латів до сплати податків (1 лат – приблизно 15 гривень).

Профспілка наполягає на поступовому підвищенні зарплат вчителів, забезпеченні адекватного навантаження, перенесенні зарплат педагогів дитячих садків до державного бюджету, а також збільшенні загального фінансування освіти і науки.

У свою чергу Домбровський визнає, що проблеми у сфері освіти вибухонебезпечні і вимагають нагального вирішення. «Проблеми вибухонебезпечні, тим не менш, прошу, зберігайте здоровий глузд. Ми всі робимо спільну справу», – зазначив він. Всі проблеми, що викликають невдоволення педагогів можна сформулювати коротко – не вистачає грошей, вказав міністр освіти В. Домбровський.

Однак, вирішуючи це питання, необхідно враховувати, що фінансові кошти необхідні і в інших галузях, наприклад, в поліції, сфері охорони здоров'я та інших. Для вирішення наболілих питань важлива спільна робота, наголосив міністр. «Необхідно співпрацювати. Без цього боротьба за додаткові фінансові кошти буде програна», – зазначив він.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори