Інтернаціонал Освіти за соціальну справедливість у всьому світі!

Інтернаціонал Освіти за соціальну справедливість у всьому світі!
Звернення Генерального секретаря Фреда ван Левена з нагоди Міжнародного дня прав людини

Шановні колеги!

З нагоди Міжнародного дня прав людини, який відзначається 10 грудня, Інтернаціонал Освіти висловлює свою пошану вчителям і працівникам освіти в усьому світі, які борються за право жити і працювати в гідних умовах, за свободу слова, зібрання та об’єднання, за право на ведення колективних переговорів та за всі інші демократичні права.

Як громадяни, професіонали або профспілкові активісти, вони беруть активну участь в постійній боротьбі за забезпечення та реалізацію прав у всіх сферах суспільного і політичного життя.

Вони виступають за рівні можливості, якісну державну освіту, соціальну справедливість і дотримання всіх стандартів прав людини, наражаючись на небезпеку переслідування, тюремного ув’язнення, а інколи, ризикуючи власним життям, як це відбувається сьогодні в таких країнах, як Іран, Туреччина, Бахрейн, Колумбія, Джібуті, Свазіленд і Фіджі.

У 2012 році профспілки освітян із різних куточків світу повідомляли про численні порушення міжнародних конвенцій та рекомендацій з прав людини, а також про серйозні нападки на профспілки та утиски їх свобод.

У деяких країнах, які найбільше постраждали від економічної та боргової кризи, ці свободи обмежуються при реалізації заходів суворої економії, що приймаються без консультацій з організаціями працівників. Існують випадки, коли повністю відміняють право на колективні переговори, в тому числі, і право на проведення страйків.

У країнах Південної та Східної Європи, арабських країнах, США та в багатьох інших місцях профспілки освітян мобілізували своїх членів, щоб нагадати владі про її обов’язок поважати цінності, що лежать в основі демократичного суспільства.

Повага до демократичних прав учителів також сприятиме виконанню ними своїх професійних обов’язків щодо збереження демократичних цінностей і принципів прав людини для майбутніх поколінь, оскільки, як сказав Рональд Рейган, «свободу від вимирання відділяє тільки одне покоління».

Інтернаціонал Освіти є представником інтересів учителів на міжнародній арені. Він опротестовує кожне порушення прав працівників освіти у відповідних установах ООН.

10 грудня профспілки освітян разом з усіма мужніми та відданими справі громадянами вимагають загальної поваги до основних прав людини, тим самим зміцнюючи демократію і соціальну справедливість у всьому світі.

З повагою
Фред ван Левен
Генеральний секретарМіжнародний відділ ЦК Профспілки

(використано матеріал сайту Інтернаціоналу Освіти)

Схожі публікації


Догори