Майже 35 тисяч вчителів Онтаріо влаштували страйк

Майже 35 тисяч вчителів Онтаріо влаштували страйкВ одній з країн світу із високим показником добробуту – в Канаді – справжній «соціальний вибух» влаштували вчителі.

Починаючи з вівторка десятки тисяч викладачів з провінції Онтаріо домовилися в різні дні проводити групові страйки, щоб домогтися відміни «Закону 115» про заморожування зарплат вчителів на 2 роки, який уряд проштовхнув у парламенті.

Планується, що цей закон вступить в силу 1 січня 2013 року. У зв’язку зі страйком майже 400 тисяч учнів не пішли в цей час до школи.
Влада Онтаріо пояснює свої дії бюджетним дефіцитом. Однак вчителі не приймають ніяких аргументів і стверджують, що порядок в освіті починається саме з їх благополуччя.

Висока цивілізованість відносин працівника і роботодавця полягає в чіткій узгодженості умов і змісту праці, рівня оплати і соціальних гарантій.
Із гаслом «Поважайте це!» – тобто зміст колективного договору освітянських профспілок з владою – вийшли на вулиці десятки тисяч вчителів у канадській провінції Онтаріо.

Щоб уникнути хаосу і судових позовів, можливих у випадку проведення більше, ніж одноденного страйку, вчителі застосовують унікальну тактику: домовилися групами в різних місцях страйкувати не більше одного дня. У п'ятницю – пауза. Демонстранти кажуть: «Подивимося, можливо, влада відкличе або якимось чином обмежить скандальний «Закон 115».

У документі вчителів обурив намір на 2 роки заморозити зростання викладацьких зарплат і скасувати компенсації, наприклад, за невикористані лікарняні.

Страйкуючі хвилюються також через змову уряду з парламентом взагалі заборонити страйки освітянських профспілок. Неприйнятною для вчителів є і нова законодавча норма, яка передбачає укладання трудової угоди з вчителями без урахування вимог незалежних від держави профспілок.

Якщо страйкуючих вчителів не почують, вони обіцяють, як мінімум, «більш формальніше» виконувати свої обов'язки. При вході в школи педагоги повісили оголошення, де вказано, що у зв’язку із страйками у конкретні дні заняття проводитись не будуть. Приміщення просять закрити, учнів не пускати і дякують за розуміння.

Регіональний уряд опинився у «стані війни» зі своїми вчителями через бюджетний дефіцит у 15 мільярдів доларів. Тепер для влади Онтаріо важливо, щоб місцеві громадяни не перейняли досвід Квебека.

Маніфестація студентів проти підвищення плати за навчання, яка проходила там в кінці травня, зібрала громадян, далеко не схожих на учнів і обурених зовсім іншими питаннями. Наприклад, підвищенням штрафів.

У результаті на вулицях Монреаля маніфестацію і бійки влаштували 250 тисяч чоловік, що стало найбільшою акцією протесту в історії Канади. І зараз в Торонто намагаються попередити новий «рекорд», який можуть поставити страйкуючі вчителі Онтаріо.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори