У Шотландії рівень стресу серед учителів сягнув рекордного рівня

У Шотландії рівень стресу серед учителів сягнув рекордного рівняПрофспілка освітян Шотландії «Інститут освіти» провела дослідження, яке показує, що стрес став причиною 40% всіх заявок про компенсацію, з якими мала справу організація у 2012 році.

Профспілка зіштовхнулася з рекордними рівнями компенсаційних виплат учителям і викладачам коледжів, що у порівнянні з попереднім роком більше на 20%. А загальна сума компенсаційних виплат, в тому числі за нещасні випадки і травми, перевищила 1,3 мільйона фунтів стерлінгів.

У 2012 році також було розглянуто декілька скарг про травми, нанесені в результаті нападу учнів на вчителів. Так, один із учителів отримав компенсацію в розмірі 81 тисячі фунтів після того, як декілька разів зазнав нападів з боку одного і того ж учня. Оцінки ризику у цьому випадку проведено не було.

Ці дані з’являються на фоні зростання рівня стресу у працівників бюджетного сектору. Найвищий рівень стресу за останні три роки спостерігався серед учителів, медичних і соціальних працівників.

У цілому втрати пов’язані зі стресом перенапруженням, у Великобританії в 2010-11 роках склали 10,8 мільйонів робочих днів. Тільки в Шотландії за цей період трапилося 32 тисячі випадків пов’язаних із стресом у робочий час.

У сфері освіти зростання рівня стресу відбувається через різні фактори, в тому числі, у зв’язку зі скороченням більше, ніж чотирьох тисяч працівників після 2007 року.

Занепокоєння викликає скорочення кількості обслуговуючого персоналу у зв’язку з урізанням бюджетного фінансування. Після спірного скорочення заробітної плати виникла проблема дефіциту обслуговуючого персоналу в школах.

Все це відбувається в період підвищеного навантаження в середніх школах у зв'язку із введенням нової навчальної програми. У коледжах було скорочено тисячі робочих місць, а ті лектори, що залишилися, змушені були розділити додаткове навантаження.

Генеральний секретар профспілки освітян Шотландії Ларрі Фланаган заявив: «Кожного року ми сподіваємося, що кількість випадків компенсації зменшиться, але, на жаль, дані за 2012 рік вказують на те, що роботодавці повинні ще багато чого зробити».

Крім того, що ці випадки призвели до завдання моральної та фізичної шкоди, усі вони пов’язані з фінансовими витратами роботодавців і державного бюджету. Платники податків платять високу ціну за неспроможність роботодавців захистити своїх співробітників від стресів та інших травм на робочих місцях».

У той же час Дуглас Чепмен, представник об’єднання місцевих рад Шотландії, виступив на захист місцевих органів влади: «Для органів влади питання охорони здоров'я та безпеки працівників і учнів є найвищим пріоритетом. Школи – це місце, де нерідко в одному місці одночасно бувають сотні працівників та дітей. Нещасні випадки трапляються. Проте припущення, що влада не вживає належних заходів безпеки, є абсурдним. Коли нещасні випадки все ж трапляються, усі органи влади мають стратегії улагодження ситуацій, що можуть виникнути», – зазначив він.

Генеральний секретар Асоціації директорів освітніх закладів Шотландії Джон Стодтер наголосив: «Здоров’я та безпека на робочих місцях для бюджетних працівників, в тому числі для вчителів, має бути пріоритетом для місцевих органів влади. Найчастіше скарги стосуються падінь через ковзання, спотикання, яких можна уникнути. Необхідно забезпечити, щоб працівники та учні в школах могли працювати не наражаючись на ризики, яких можна уникнути. Гарні результати приносить співпраця між роботодавцями, профспілками і працівниками в питаннях спільної відповідальності за покращення охорони праці».

Представник шотландського уряду у свою чергу підкреслив: «Ми очікуємо прийняття відповідних заходів на місцевому рівні з метою мінімізації ризиків для працівників».

Генеральний секретар профспілки освітян Шотландії Ларрі Фланаган також розкритикував зміни до Схеми компенсацій у випадку кримінальних травм, введені урядом в минулому місяці, які обмежать розмір майбутніх компенсацій тим, хто постраждав від серйозних травм.

«Ці зміни відображають черству байдужість до права вчителів та інших працівників бюджетної сфери не зазнавати нападів на робочих місцях», – сказав він. Важливо, щоб жертвам побідних злочинів надавалася достатня фінансова компенсація, а вони знову могли стали на ноги».

Деякі приклади компенсацій учителям
– учитель зазнав травм спини і руки, заспокоюючи учня: компенсація: 2 500 фунтів;
– учитель постраждав від укусів і травм внаслідок нападу учнів: компенсація: 1 000 фунтів;
– учитель послизнувся на мокрій підлозі і травмувався: компенсація: 50 000 фунтів;
– у вчителя праці з’явилися проблеми зі слухом в результаті впливу надмірного шуму: компенсація: 4 500 фунтів;
– учитель хімії вдихнув токсичні пари від витяжної шафи і пошкодив дихальні шляхи: компенсація: 3 000 фунтів.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки
(використано дані сайту www.heraldscotland.com)

Схожі публікації


Догори