Молоді та безробітні – рекорд Євросоюзу

Молоді та безробітні – рекорд ЄвросоюзуПрезидент Європейського союзу Херман ван Ромпей заявив, що вирішення проблеми високого рівня безробіття серед молоді є завданням першорядної ваги, й впоратися з цією проблемою влада ЄС повинна до кінця 2013 р.

Він висловив сподівання, що профспілки та спілки роботодавців зможуть домовитися про «план роботи» до червневого саміту лідерів країн ЄС.

«Ми готові підтримати всі нові ідеї, щоб допомогти кожній країні. Всі органи повинні бути мобілізовані: національні уряди, місцеві органи влади, великі та невеликі компанії, соціальні партнерства і європейські інститути», – заявив ван Ромпей.

Нагадаємо, що рівень безробіття серед молоді в деяких європейських країнах украй високий. І 28 травня у Парижі Німеччина і Франція спільно оприлюднять план боротьби з безробіттям серед молоді.

«Новий курс для Європи» передбачає кредити на мільярди євро тим компаніям, які створюватимуть робочі місця для молоді. У термінології ЄС до молоді належать особи віком від 16 до 25 років.

Кредити, як очікується, буде видавати Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). За попередніми оцінками, він отримає від Євросоюзу до 6 млрд євро за період до кінця 2020 року, що дасть змогу йому видати кредити на суму до 60 млрд євро.

За даними Rheinische Post, «Новий курс для Європи» наприкінці травня представлять міністри фінансів Вольфганг Шойбле (Німеччина) і П’єр Московісі (Франція) спільно з міністрами праці Урсулою фон дер Лейен і Мішелем Сапеном.

За словами канцлера ФРН Ангели Меркель, безробіття серед молодого населення Європи – одна з найгостріших і найсерйозніших проблем регіону на даний момент.
«Німеччина відчуває себе зобов’язаною поділитися досвідом в сфері скорочення безробіття серед молоді», – заявив у понеділок прес-секретар німецького уряду Штеффен Зайберт.

За оцінками Єврокомісії, ВВП єврозони скоротиться цього року другий рік поспіль, тоді як загальне безробіття підніметься до рекордних 12,2%.

У березні частка безробітних серед молоді валютного блоку становила 24%, у тому числі 56% в Іспанії і по 38% в Португалії та Італії. В Іспанії рівень безробіття становить 57%.

Середній рівень безробіття в Єврозоні – 12%. Дві третини греків віком до 24-ох років не мають роботи. Це новий рекорд для Євросоюзу загалом та для Греції зокрема. Якщо безробіття серед грецької молоді сягнуло 64% відсотків, то загальний рівень безробіття тут зупинився на позначці – майже 27%.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори