Італія: уряд ухиляється від соціального діалогу з вчителями

Італія: уряд ухиляється від соціального діалогу з вчителямиІталійські профспілки працівників освіти публічно висловити свою незгоду з мовчанням уряду після того, як без відповіді залишилися декілька їхніх звернень із закликом розпочати переговори в рамках соціального діалогу щодо умов праці вчителів.

Італійські членські організації Інтернаціоналу освіти – FLC CGIL, CISL Scuola і UIL Scuola – не отримали жодної відповіді на своє прохання до міністра освіти роз’яснити запропоновані урядом заходи, які містяться у законі 2015 року про стабільність роботи, та безпосередньо впливатимуть на трудові відносини. У спільній заяві профспілок стверджується, що ці заходи, в тому числі щодо заробітної плати, підпадають під договірні рамки, встановлені законом.

Профспілки наголошують, що поведінка уряду ставить під загрозу «правильні і продуктивні трудові відносини» і створює «атмосферу напруженості і занепокоєння серед працівників».

За відсутності переговорів поширюються чутки про значне зниження зарплат – заявляють профспілки вчителів. Крім того, невідомо, яким чином будуть визначатися економічні «здобутки» вчителів.

Водночас очевидним є те, що надбавка до заробітної плати вчителів за заслуги буде обмежена 20 %, в той час як сьогодні зростання зарплати прив'язане до стажу роботи.

Профспілки освітян також засуджують той факт, що зарплати педагогів залишаться значно нижчими від середнього європейського рівня, а гіпотетичні доплати за «здобутки» для деяких працівників будуть здійснюватися за рахунок значних скорочень оплати праці інших працівників освіти. До цього варто додати подальше відтермінування поновлення договорів, яке веде до зниження зарплат і неспроможності належним чином підвищувати професіоналізм працівників освіти.

Профспілки працівників освіти заявляють, що освітяни не заслуговують на таке приниження. Відмова уряду розпочати дискусію щодо статусу професії вчителя стала додатковим стимулом для активізації профспілок у відстоюванні стратегічних цілей: поновлення договорів, гарантій зайнятості, повного визнання цінності праці педагогів з токи зору її оплати.

17 лютого профспілки планують провести мітинг біля будівлі Міністерства освіти, вимагаючи більшої справедливості в планах уряду з вирішення питань гарантій зайнятості.

Профспілки попереджають, що це тільки перший крок, і у випадку відсутності реакції з боку міністерства вони будуть вдаватися до подальших кроків, щоб відстоювати вимоги освітян, які занадто довго ігноруються.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори