Спекотний жовтень для італійських профспілок освіти

Спекотний жовтень для італійських профспілок освітиДля сфери освіти Італії у жовтні розпочалась «спекотна осінь». Після тривалих протестів три членські організації Європейського комітету профспілок освіти у спільній заяві оголосили про те, що починаючи з жовтня вони проведуть декілька заходів з метою обговорення, критики та інформування суспільства щодо обмежень і неконституційних положень нового закону, який регулює сферу освіти на всіх рівнях, окрім вищої освіти.

Профспілки спробували вступити в діалог з урядом для того, щоб обговорити законопроект, що стосується шкільної системи, і вимагали поновлення колективної угоди. Після того, як вони зіткнулися з рішучими діями уряду, спрямованими на проведення реформи, профспілки розпочали акції протесту, щоб не допустити її. На думку профспілок, ця реформа погіршить якість освіти в Італії і зробить школи менш демократичними і менш рівноправними.

Новий закон передбачає призначення директорів шкіл. Він містить положення, які можуть призвести до небезпечної залежності шкіл від рішень однієї людини без урахування конституційних положень щодо автономії вчителів. Крім того, після декількох років урізання фінансування освіти, даний закон також зменшує важливість та значення колективних договорів і, таким чином, позбавляє профспілки ролі у процесах переговорів.

Незважаючи на рішення Європейського суду, проблема з тимчасовими викладачами залишається невирішеною. 26 листопада 2014 року Європейський суд своїм рішенням зобов’язав уряд Італії наймати на постійній основі усіх вчителів, які пропрацювали за тимчасовими контрактами більше 36 місяців.

За оцінками профспілок це рішення стосується близько 300 тисяч працівників. Профспілки вчителів продовжують шукати можливість діалогу з урядом для того, щоб покращити цю реформу і уникнути небезпечних наслідків для системи освіти Італії.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори