Румунські вчителі проти погіршення умов праці і скорочення зарплати, запропонованих Урядом

Румунські вчителі проти погіршення умов праці і скорочення зарплати, запропонованих УрядомСотні вчителів, які входять до складу Федерації вільних профспілок працівників освіти Румунії (FSLE), 18 квітня 2016 року взяли участь у демонстрації перед будівлею уряду, висловивши своє невдоволення заробітною платою і негідними умовами праці в сфері освіти Румунії.

У вчителів більше немає мотивації працювати – необхідно внести зміни заради їх майбутнього та майбутнього їх учнів.

«Ми прийшли сюди для того, щоб висловити свій протест проти запропонованого Закону про заробітну плату в державному секторі, зокрема тому, що освіта не є пріоритетом цього уряду. Ми дуже стурбовані! Цей уряд має намір виплачувати заробітну плату в розмірі 13,000 лей (2.900 €) члену Парламенту і 1,300 лей (292 €) вчителю, який тільки прийшов в педагогічну професію. Хоча відомо, що саме через брак кваліфікованих працівників і ресурсів, якість освіти в останні роки знизилося. Ці низькі заробітні плати не мотивують молодих людей обирати педагогічну професію», – заявив голова FSLE, Сіміон Ханческу.

Щороку умови праці педагогічних працівників погіршуються в зв'язку з нестачею ресурсів, роботою в умовах підвищеного стресу і тиском, що чиниться на вчителів і адміністративних працівників, який пов'язаний, зокрема, з великою кількістю учнів в класах (в середньому 36 дітей, замість 25 учнів, передбачених законом про освіту).

Минулого тижня, FSLE вимагала відставки нинішнього уряду і відкладення запропонованого закону про заробітну плату в державному секторі, який не був висунутий на обговорення з профспілками працівників освіти. Після протестів FSLE, Міністр праці подав у відставку, а сам закон був відкликаний. Процес переговорів розпочався 25 квітня 2016 року.

Демонстрації профспілок освітян спільно з працівниками охорони здоров'я, гірничодобувного сектора і громадського обслуговування продовжаться поки не буде знайдено прийнятне для обох сторін рішення.

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори