Профспілки і Держпраця навіть в умовах війни не повинні допустити зниження рівня захисту прав працівників Чернігівщини

Здійснення профспілками громадського контролю за правильною організацією роботи з охорони праці роботодавцем в рамках чинних законів та законодавчих актів забезпечує відстоювання прав працівників на безпечні умови праці. А в умовах війни це питання особливо актуальне.

Голови організаційних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України раз на три  роки підтверджують свої повноваження  представників Профспілки з питань охорони праці відповідно до переліку посадових осіб, які повинні проходити навчання та перевірку знань.

У січні цього року голови селищних, районних, міських організацій, первинних профспілкових організацій територіальних громад, закладів  вищої  та професійно-технічної освіти, працівники апарату комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України пройшли навчальний курс  за програмою навчання посадових осіб та фахівців з питань охорони праці на базі держаного підприємства «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці». 

Навчання проводили фахівці експертно-технічного центру.  З основними положеннями Закону України «Про охорону праці» та їх взаємозв’язку з іншими законами України, принципам державної політики в галузі охорони праці учасників навчання ознайомив О.С. Побережний – заступник директора ДП «ЧЕТЦ». 

На питаннях трудового законодавства, вирішення питань охорони праці через колективні та трудові договори, організації трудових відносин в умовах воєнного стану  зупинився А.В. Гайдук – юрист центру. 

Фахівці експертно-технічного центру О.О. Моргун, В.Л. Негляд, В.М. Храмець, О.В. Майко у своїх лекціях розкрили  питання громадського контролю і державного нагляду за додержанням законодавства про охорону праці, атестації робочих місць, розслідування та обліку нещасних випадків, вибухонебезпеки виробництва та вибухозахисту, пожежної безпеки та електробезпеки, домедичної допомоги. 

За підсумками навчання всі профспілкові лідери та працівники апарату комітету склали іспити і отримали посвідчення, які дають їм  право на здійснення громадського контролю у сфері охорони праці.

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори