Спільне засідання в Будинку вчених

Ректорат та профком працівників Дрогобицького педуніверситету провели спільне засідання у Львівському профспілковому будинку вчених. Зустрів гостей і провів цікаву екскурсію залами цієї коштовної перлини в архітектурному намисті Львова директор Василь Мастикаш.  

Будинок вчених збудований у 1897-1898 роках за проєктом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера. Споруда милує елегантними формами, пишним декором фасаду з могутніми атлантами і затишною лоджією. Інтер’єри цього архітектурного дива створюють дух розкоші, який вважається одним із семи чудес міста Львова.  У його пишних залах відбуваються конференції, концерти та презентації, виставки, екскурсії, фотосесії, різноманітні урочистості, знімають кіно (зокрема й телесеріал «Кава з кардамоном»). 

Сьогодні Будинок вчених належить Львівській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України, яка зберегла, відбудувала й утримує цю споруду на користь профспілковій громаді.

На спільне засідання профкому і ректорату університету дрогобичани прийшли з добрим настроєм. У діловій розмові взяли учать директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олег Паска, голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко, заступник голови Мар’ян Калин, юрисконсульт обласної профорганізації Василь Корчинський. 

 Обговорювали актуальні, подекуди болючі у ці складні часи, питання. Як зауважила ректорка професор Валентина Бодак, проблем сьогодні в час кривавої війни та пандемії є багато. Йдеться, насамперед, про вдосконалення матеріальної бази університету, створення належних умов праці викладачам і студентам, питання охорони праці, що внесені в Колективний договір, збереження робочих місць, питання відпусток науково-педагогічних працівників, ремонт гуртожитків, в яких мешкають не лише студенти, але й сотні внутрішньо переміщених осіб – людей, що залишилися без житла, засобів до існування і які душевно були прийняті колективом Дрогобицького педуніверситету.

 Голова профкому університету Олена Куцик зосередила увагу присутніх на результативності співпраці громадської організації та ректорату.

 Обласна профлідерка Марія Григорівна Яцейко вручила ректорці вишу Валентині Анатоліївні Бодак заслужену нагороду – почесний знак Центрального Комітету Профспілки працівників освіти і науки України «За соціальне партнерство». 

 Сама аура споруди, її залів додавала настрою, спонукувала до діловитості, культури і доброзичливості, такого важливого спокою у спілкуванні в цей тривожний воєнний час.

 

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори