Профспілкові будні

24 квітня 2024 року відбулося чергове засідання Президії Львівської обласної організації Профспілки. 

Члени президії проголосували питання про виділення допомоги на підтримку 27 сімей працівників освіти, рідні яких були поранені, загинули чи зникли безвісти внаслідок бойових дій за свободу і незалежність України у березні – квітні цього року. 

Про практику спільної роботи між органами управління освітою Жидачівської, Ходорівської міських, Гніздичівської, Журавненської селищних територіальних громад та Об’єднаною територіальною організацією профспілки працівників освіти і науки України Жидачівської, Ходорівської міських, Гніздичівської, Журавненської селищних територіальних громад  проінформували юрисконсульти обласної організації Профспілки Василь Корчинський і Мар’яна Щедрик. У роботі президії взяли участь: керівник Відділу освіти, охорони здоров’я та соціально-культурної сфери виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради Уляна Мізинчук та голова Об’єднаної територіальної організації Профспілки Любов Гарасимків. 

Під час вивчення питання звернуто увагу на стан соціального діалогу та співпраці між Об’єднаною територіальною організацією профспілки працівників освіти і науки України Жидачівської, Ходорівської міських, Гніздичівської, Журавненської селищних територіальних громад та органами управління освітою відповідних територіальних громад. 

Відзначено належний рівень колективно-договірної роботи в усіх закладах освіти. В усіх громадах, де вивчалось питання, представників профспілки включають до складу атестаційних і конкурсних комісій.  

Показником співпраці, пов’язаним із веденням ефективного соціального партнерства у громадах є фінансова спроможність, достатність освітньої субвенції, добра комунікація Профспілки із органом управління освітою та депутатським корпусом місцевої ради. Не завжди вдається досягти в громадах виплати винагороди за сумлінну працю та надбавки за престижність педагогічної праці у максимальних розмірах, збереження усіх, передбачених законодавством, доплат і надбавок для працівників закладів освіти громади.

Також було зазначено, що процес децентралізації влади залишається недостатньо унормованим, що ускладнює правовідносини між органами управління громад та профспілковими організаціями на місцях, дає можливості здійснювати дії на свій розсуд, порушуючи права працівників установ і закладів освіти, які перебувають на території відповідної громади.  

Усі сторони цих процесів повинні пам’ятати, що врахування трудових ресурсів та кадрового потенціалу є запорукою розвитку освітньої галузі, яка є життєво важливою в умовах війни. Тому профспілкові організації і керівництво територіальних громад мають тісно співпрацювати у вирішенні питань соціально-економічного розвитку території і захисту прав та інтересів працівників .

Члени Президії відзначили, що завдяки продуктивній співпраці між Профспілкою та органами місцевого самоврядування територіальні громади можуть отримати значно кращі результати щодо розвитку своїх територій. 

Про виконання статутних вимог та фінансово-господарську діяльність у Дрогобицькій міській, Галицькій районній організаціях Профспілки та Об’єднаній територіальній організації Профспілки Радехівської міської, Лопатинської селищної територіальних громад поінформували завідувачки відділів організаційної, інформаційної та фінансової роботи – Галина Долішня і Ганна Березовська та голови відповідних організацій Профспілки -  Олег Гук, Василь Іваницький, Михайло Тиркала. 

Однією з головних умов успішної діяльності кожної профспілкової організації є налагоджена система організаційно-інформаційної роботи та дотримання фінансової дисципліни.   

Обласна організація Профспілки вважає своїм завданням навчати лідерів профспілкових організацій і контролювати їх роботу з дотримання Статуту профспілки працівників освіти і науки України, у даному випадку – саме з питань організаційної та фінансової діяльності; об'єктивно інформувати про події, які відбуваються в освітянському профспілковому житті Львівщини та України в цілому. У цьому плані незмінно важливим є також  формування громадської думки та позитивного іміджу Профспілки шляхом використання сучасних медійних засобів та новітніх інформаційних технологій.

Марія Яцейко – голова обласної організації Профспілки поінформувала членів президії про свою участь в засіданні Президії та Пленуму ЦК Профспілки відповідно 11 і 18 квітня цього року. У 2024-2025 роках завершується каденція голів профспілкових організацій працівників освіти Львівщини. 

На виконання Статуту Профспілки і рішень Президії та Пленуму Центрального комітету Профспілки прийнято постанову про оголошення початку звітно-виборної кампанії в організаційних ланках Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. Члени Президії проголосували проєкт постанови Ради про початок звітно-виборної кампанії в профспілкових організаціях усіх рівнів профспілки освітян Львівщини. Засідання Ради відбудеться у другій декаді травня 2024 року.

 

Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори