Волинськими стежками Лесі Українки: краєзнавчий досвід освітян Франківщини

17-18 травня 2024 року вчителі закладів загальної середньої освіти Снятинської міської ради взяли участь у виїзному семінарі «Волинськими стежками Лесі Українки».

Семінар розпочався в літературно-меморіальному музеї-садибі Лесі Українки в селі Колодяжному Волинської області, де провела своє дитинство і юнацькі роки славна дочка українського народу, видатна письменниця Леся Українка.

Фахова, надзвичайно емоційна екскурсія склала незабутнє враження. Факти життя поетеси переплітались з майстерним декламуванням її творів. Усі учасники семінару відчули, що тут місце сили для кожного українця.

Продовжився семінар 18 травня екскурсією в замку князя Любарта, одному із семи чудес України, та по місту Луцьк, де мали змогу дізнатися багато нового і цікавого, зануритися в історію та захоплюючі легенди. Крім пам’яток сакральної архітектури, побували біля будинку скульптора Миколи Голованя.

На завершення відвідали національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», відомий також, як «Козацькі могили», в селі Пляшева Дубенського району Рівненської області, місце вшанування пам’яті тисячі козаків і селян, що брали участь у Берестецькій битві 1651 року під проводом Богдана Хмельницького.

Учасники виїзного семінару повернулись додому, сповнені нових вражень та ідей. Педагоги збагатили свої знання цікавим краєзнавчим матеріалом, який можна використати на уроках, емоційно розвантажилися та водночас зарядилися духом козацтва і здобули сили для подальшої боротьби на своєму освітянському фронті.

 

Івано-Франківська обласна організація Профспілки

 

Схожі публікації


Догори