Європейський вектор – 2018: міжнародний семінар на Волині

Налагодити міжнародні відносини, ознайомитися із досвідом профспілкової роботи, обмінятися ідеями, досягненнями, а також спланувати подальшу роботу мав на меті спільний міжнародний семінар «Європейський вектор – 2018» Волинської обласної організації Профспілки та Литовської Профспілки працівників освіти. Семінар відбувся 16 - 20 липня 2018 року у Луцьку.

Під час офіційного відкриття гостей привітали голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти та науки України Василь Грановський, та голова Федерації профспілок Волині Іванна Дубинка – Філозоф. Василь Григорович підкреслив: «Ціль семінару полягає в обміні досвіду між Профспілками наших країн. Я надіюся, на плідну співпрацю, яка принесе плоди у подальшій роботі».

За круглим столом учасники поспілкувалися та обговорили освітню ситуацію в країнах з начальником управління освіти, науки та молоді Людмилою Плахотною.

У ході семінару Литовська делегація відвідала один із найбільших вузів Волині – Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. Колеги мали можливість ознайомитися з історією навчального закладу, його структурою, а також – пройтися його навчальними кабінетами та центрами.

Подарунком для учасників семінару стало ознайомлення із культурною спадщиною Волині. Так, у «Музеї Волинської ікони» гості з Литви ознайомилися із колекцією старовинних пам’яток, а також екскурсія і славним Луцьким замком, який має давню литовсько-українську історію.

Гостинна зустріч на учасників семінару чекала у дитячому таборі «Супутник», що на озері Світязь. Директор Андрій Здіховський разом із вожатими, вихователями та дітьми презентували перлину Волинського краю. Знайомство із табором відбулося під час урочистого закриття третьої табірної зміни.

Важливим моментом семінару стала участь литовської делегації у нараді за участю начальника управління освіти, науки та молоді Людмили Плахотної, голови Волинського обкому Василя Грановського, начальників відділів освіти, голів міських та районних організацій Профспілки.

Під час роботи заходу Егідійус Мілешінас, заступник голови Профспілки працівників освіти Литви ознайомив із системою освіти країни, а також діяльністю профспілки. Після чого розпочалося робота над питаннями підготовки до нового навчального року та ходом оздоровлення дітей у літній період 2018 року.

Після підбиття підсумків роботи семінару «Європейський вектор 2018» настала урочиста частина – вручення сертифікатів учасникам.

«Дорогі гості, ми раді вас бачити на нашій Волинській землі. Ми дякуємо вам за спільну працю та цінний досвід, який допоможе усім нам у подальшій роботі» – підсумував голова Волинської обласної організації Профспілки Василь Грановський і повідомив, що у подальшому планується проведення другого етапу задля підписання спільної угоди про співпрацю.

Волинська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори