Нагорода для учителів Горохівщини – розширення кругозору

Нагорода для учителів Горохівщини – розширення кругозоруСтало доброю традицією в Горохівській районній організації Профспілки працівників освіти і науки щорічно організовувати екскурсії для молодих вчителів з метою заохочення та ознайомлення із визначними історичними і культурними пам’ятками Волині та України.

За п’ять останніх років освітяни-початківці побували у м. Острог Рівненської області, Каневі,історичних місцях рідного краю, відвідали замки Львівщини («Золота підкова»). А нещодавно райком Профспілки нагородив педагогів за участь у конкурсі «Молоді й талановиті» безкоштовною екскурсійною поїздкою визначними місцями Волині.

Освітяни відвідали Зимненську школу-ліцей, познайомилися з роботою профспілкового комітету цього навчального закладу.

Неабияке враження на екскурсантів справила унікальна у сяйві сонця давня православна обитель – Зимненський Святогірський жіночий монастир. Головною святинею монастиря вважають Зимненську ікону Богоматері, яку подарував сам князь Володимир.

На території монастиря знаходяться Успенська церква, Троїцька церква, поряд з якою у схилі пагорба – вхід до печер з підземною Варлаамівською церквою.

Вирізняється своєю потужністю і дзвін вагою понад 700 кг. Педагоги побували у всіх цих святинях, поставили свічки за здоров’я, молились, щоб швидше закінчилася війна.

Мудро, повчально і хвилюче про монастир розповіла педагогам монахиня Паула і побажала їм, щоб виховували вони своїх дітей у мирі й любові, терпеливості та справжніми патріотами України.

Відчули освітяни смак поліського повітря, настояного на густій росі, свіжоскошених травах, відвідавши куточок Ковельщини, село Колодяжне. Тут, на славетній землі поетеси, де колоситься пшениця, шумлять ліси, дихає легендами історія знаходиться музей-садиба Лесі Українки, відкритий у 1949 році.

Працівники музею провели цікаву екскурсію, познайомили із рідкісними експонатами.

Перед слухачами повстав образ Лесі Українки, образ ніжний і чистий, феномен людської стійкості, висота помислів і безмежна любов до свого народу. Її творчість, за словами екскурсовода, свідчить про величезну віру поетеси в сили правди – сили, що в наші дні борються у всьому світі проти сваволі, темряви, неправди, борються за новий світ, в якому не буде місця війнам і насильству.

Окрилені, з піднесеним духом, з гордістю в серці поверталися молоді педагоги додому, несучи з собою найкращі враження й почуття, а де в кого народилась нова поезія.

Горохівська районна організація Профспілки, Волинська область


Нагорода для учителів Горохівщини – розширення кругозоруНагорода для учителів Горохівщини – розширення кругозору

Схожі публікації


Догори