Розвиток соціального діалогу та партнерства

Розвиток соціального діалогу та партнерстваДоброю традицією в Запорізькій обласній організації Профспілки стало проведення щорічних виїзних семінарів голів районних, міських організацій Профспілки, ППО вищих навчальних закладів та обмін досвідом з іншими обласними організаціями.

Після відвідування Чернігівської, Львівської обласних організацій 18-23 червня 2012 року профактив Запорізької області побував на Волині. А 21-22 червня міжнародна частина семінару відбулася в Брестській області (Республіка Білорусь).

Розвиток соціального діалогу та партнерства темою семінару було обрано не випадково, так як на попередньому семінарі розглядались питання захисту соціально-економічних і трудових прав та інтересів членів Профспілки.

Голова Федерації профспілок Волинської області І.І. Карпомиз, голови Запорізької та Волинської обласних організацій Профспілки Н.І. Гринь та В.Г. Грановський обмінялись інформацією щодо стану розвитку соціального діалогу та партнерства в своїх регіонах та перспективи у цьому напрямку діяльності.

Ці питання лягли в основу виступів заступника голови ЗООППОНУ Ю.І. Юдіна, юрисконсульта Л.Г. Петрашиної, головного спеціаліста І.В. Баламута, головного бухгалтера О.Я. Піскун та стали темою обговорення на зустрічі профактивів двох областей, під час відвідування закладів освіти у м. Луцьку, Берестечківській і Перемильській ЗОШ Горохівського району. Учасникам семінару роздано інформаційно-методичні матеріали із зазначеної теми.

Значна увага на семінарі приділялась питанням соціального діалогу на територіальному та місцевому рівнях, його реалізації через колективно-договірне регулювання трудових відносин.

Окрім ділового спілкування, профспілкова делегація із Запоріжжя побувала у визначних місцях Волинського краю, відвідала історичні пам’ятки. Для запоріжан, на чиїх землях утворилося і розвивалося українське козацтво, цікавим було знайомство з Державним історико-меморіальним заповідником «Поле Берестецької битви» («Козацькі могили»).

Своєю величчю вразив відвідувачів Луцький замок, духовністю – музей Волинської ікони. У музеї-садибі с. Колодяжне запорізька делегація познайомилась з життєвим та літературним надбанням Лесі Українки. Блакитними просторами зустріло гостей й озеро Світязь.

З цікавістю голови районних, міських організацій Профспілки, первинок вищих навчальних закладів познайомились з системою організації літнього відпочинку та оздоровлення членів Профспілки, їх дітей у Волинській області.

Делегація ознайомилась з роботою дитячого оздоровчого табору «Супутник» Волинської обласної організації Профспілки та спортивно-оздоровчого табору «Гарт» Волинського національного університету ім. Л. Українки.
Гостинно зустріла запоріжців Брестська обласна організація Білоруської Профспілки працівників освіти і науки. Її голова В.А. Харитонович ознайомив гостей з засадами освітянського профспілкового руху в республіці, станом соціального партнерства, соціально-економічного захисту, системою освіти і її особливостями. Делегація познайомилася з досвідом роботи Брестського обласного ліцею ім. П.М. Машерова та його первинки.

22 червня учасники семінару побували на мітингу та виставі до дня початку Великої Вітчизняної війни в Брестській фортеці, Біловезькій пущі.

Результатом перебування делегації в Республіці Білорусь стало обопільне підписання Угоди про співпрацю між Запорізькою обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України та Брестською обласною організацією Білоруської Профспілки працівників освіти і науки.

Обмін досвідом, плідні зустрічі з профактивом Волинської обласної організації Профспілки, колегами з республіки Білорусь, дали натхненний поштовх для подальшого удосконалення діяльності, розвитку соціального партнерства.


Т.В. Маненко,
Запорізька обласна організація Профспілки


Розвиток соціального діалогу та партнерстваРозвиток соціального діалогу та партнерства

Розвиток соціального діалогу та партнерстваРозвиток соціального діалогу та партнерства

Схожі публікації


Догори