Дорогу – молодим

Дорогу – молодимМолодіжна Рада Об’єднання профспілок Львівщини заснована кілька років тому. І хоч вона ще, на жаль, не «робить погоди» в профспілковому русі регіону, проте без молодих, сміливих і креативних ця кількісно помітна регіональна громадська організація не матиме якісних перспектив.

Середній вік керівництва Об’єднання профспілок Львівщиини проситься на те, щоб «розбавити» його 30-40-річними, активними і амбітними, у справах громади людьми.

Галузевих пофспілок, які працюють за цим напрямом, не так вже й багато. І серед них – обласна організація Профспілки освіти і науки України.

Тож не випадково серед кількох претендентів на відзначення «Кращий молодий профлідер року» Об’єднання профспілок Львівщиини – кандидатура заступника голови студентського профкому, асистента кафедри радіоелектронних пристроїв та систем національного університету Львівська Політехніка, активіста обласної галузевої Профспілки, члена молодіжної Ради ОПЛ Юрія Баланюка.

У його низовій профспілковій організації – 15255 студентів. Ціле містечко, районний центр! Зі своїх двадцяти семи від роду він 9 років віддав профспілкові роботі. Почав, розповідає про колегу голова цієї потужної первинки Богдан Поліщук, з голови профбюро одного з підрозділів університету – навчально-наукового інституту.

Не перший рік очолює профкомівську комісію соціально-правового захисту, одну з найважчих і головних ділянок профспілкової роботи. І вже п’ятий рік – заступник голови профкому університету.

Голова обласної галузевої Профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко, її заступник Галина Долішня відгукуються про молодого лідера як про людину обов’язкову, наполегливу, витриману. Тому й не дивно, що не забуває і про своє професійне зростання – пише наукову роботу, – і від студентських проблем не відмахується. Приходять до нього за порадами, якщо йдеться про несправедливість виставлених викладачем оцінок.

Учорашній студент Юрій Баланюк сприймає це найперше це як вболівання за чесну працю. Значить людина старалася, тому й болить. Саме в стінах альма-матері довиховується віра в справедливіть, у пріоритет знань. Про це, зрештою, наголошує сам ректор Національного університету "Львівська політехніка" професор Юрій Бобало, адже йдеться тут про рівень і якість фаховості випускників одного з найпотужніших ВНЗ краю.

Крім живої роботи з молодими спілчанами, заступник голови профкому редагує Інтернет-журнал, в якому дає актуальні, потрібні студентству поради та консультації.

Система оцінювання знань студентів, каже сам Юрій, у нас постійно вдосконалюється, змінюється. Тому, бува, й викладачі дещо пропускають. А ми тримаємо руку на пульсі цієї системи і вже не раз вдавалося аргументовано переконувати сторони і полагоджувати конфліктні ситуації.

Своїм найбільшим досягненням у профспілкові роботі Баланюк вважає постійний творчий розвиток та професійне зростання, радий, що добився ремонту гуртожитку, в якому проживає понад тисяча сто студентів. Найважче, коли щорічно члени їх молодіжної профспілки оновлюються на двадцять відсотків: багато чого доводиться починати знову і знову.

Молодіжна рада ОПЛ, як зазначив її голова Андрій Олійник, теж доручила Юрієві Баланюку відповідальну ділянку – роботу зі студентською молоддю Львівщини. Цим, додає Юрій, займаюся постійно, виступаючи в якості експерта-консультанта з різного роду проблемних питань студентів і аспірантів.

Найприземленіша його мрія – успішно захистити наукову роботу «Телевізійні сканувальні мікроскопи з освітленням мікрооб’єктів в ультрафіолетовому діапазоні», бо це теж престиж молодого профлідера.

У молодіжному русі вважає за необхідне для молодих активістів мати бажання змінюватись і змінювати неправильні тенденції. Вчасно оновлювати керівний склад профспілки, сприяння старшими і досвідченими колегами молодим умов для реалізації свіжих, потрібних організації проектів без заздрості, з благородства.

Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація Профспілки


Дорогу – молодим
«Кращий молодий профлідер року» – Юрій Баланюк

Схожі публікації


Догори