Рада Об’єднання профспілок Львівщини була представницькою

Рада Об’єднання профспілок Львівщини була представницькоюВідбулася чергова щорічна Рада Об’єднання профспілок Львівщини, в якій взяли участь представники обласної Профспілки освіти і науки – однієї з найчисельніших галузевих, на чолі зі своїм профлідером Марією Яцейко. Марія Григорівна виступила на попередній зустрічі членів виконкому з головою ФПУ Юрієм Куликом, який побував на Львівщині вперше. Голова Вона передала звернення до уряду, в якому викладені проблеми через урізане фінансування ВНЗ регіону та інших освітянських закладів з пропозиціями для їх озвученння головою ФПУ на засіданні найвищого рівня соціальних партнерів. новопризначений голова облдержадміністрації Михайло Костюк. Очільник області не лише виступив і був почутий активом, а й знайшов час сам почути, як висловився, «людей праці», з якими «говорити і легко, і важко».

Нелегким, але конструктивним був виступ на Раді голови Жидачівської районної організації працівників освіти Люби Гарасимків, в якому йшлося про головне в соціальному захисті освітян – зарплатню, якість освіти та умови праці.

Розуміючи, що перед ним аудиторія доволі прагматична, очільник області теж був конретним у своєму виступі: благополуччя бюджетних галузей залежить від наповнення бюджету виробництвом. Львівщина у свій час, сказав, вирізнялася на тлі держави високотехнологічними виробництвами, які втрачені. Проведений аналіз науково –економічного сегменту області засвідчив: ще не втрачений науковий потенціал, який мав би стати тією ланкою, за яку можна підтягнути економіку краю. Цей штрих його виступу на Раді ОПЛ свідчив: очільник виконавчої влади, поставивши правильний, але важкий діагноз області, яка загрузла в політиканстві і має високий на тлі України рівень хабарництва, налаштований працювати над соціальними та економічними проблемами і шукає в цьому спільників. У такому ж руслі висловив свої думки і присутній на засіданні заступник голови обласної ради Валерій П’ятак.

В унісон були сказані й слова з високої трибуни голови терради вугільників Олега Турчина, у бліц- інтерв’ю – голови профкому ДП ЛМУ ВАТ «Південтеплоелектромон-таж» Ігоря Олійника: власникові потужної національної компанії «Західенерго» не закуповує вугілля з шахт Львівщини, що позбавляє тисячі шахтарів робочих місць, як і понад сотню фахівців електропідприємства, праця яких не требувана цією підрядною організацією, робочих місць, зарплатні і надходжень до місцевого бюджету. Скориставшись присутністю на Раді голови об’єднання роботодавців, профлідер ОПЛ Роман Дацько передав йому списки злісних порушників закону «Про профспілки...», які, утримуючи профнески із зарплат своїх працівників – членів профспілки, не перераховують їх за призначенням. Ці ж списки отримав і голова ФПУ. Про цю проблему, яка обезкровлює потужну громадську організацію, Ю.М. Кулик вів мову на Раді і на зустрічі з головами обласних організацій профспілок Львівщини. Про це, зазначив Юрій Миколайович, мав предметну розмову з віце-прем’єром Сергієм Тігіпком, який пообіцяв відлагодити механізм повернення пофвнесків за допомогою банків.

Лідер Федерації пофспілок України, признавши те, що дим навколо розкрадання профспілкового майна був не без вогню, зазначив: буде добиватися, щоб те, яким ще володіє громадська організація, працювало на неї на всіх рівнях. Це є одним з його завдань, поруч з такими, як збільшення частки зарплати до 40% в собівартості продукції з існуючих 10-12, зростання її середнього рівня зі 125 доларів до 250- 300 в комплексі виконання трьох «З», на яких тримається мотивація членства у профспілці: зарплата, зайнятість, здорові умови праці, помножені на посилення інформаційної складової діяльності профспілок.

Голова ФПУ неодноразово на зустрічі з профактивом Львівщини акцентував: пропонував урядові оголосити 2012 –ий Роком соціальної справедливості – треба колись і з чогось почати, хоча б теоретично.

Учасники профспілкого зібрання регіону виробили подальшу стратегію і тактику своїх дій, прийняли відповідні постанови.

Ольга ЛОБАРЧУК,
Львівська обласна рада Профспілки


Рада Об’єднання профспілок Львівщини була представницькою Рада Об’єднання профспілок Львівщини була представницькою

Схожі публікації


Догори