Новороздільська має своє обличчя

Новороздільська має своє обличчяВ обласній організації Профспілки стартувала звітно-виборна кампанія. Конференція нещодавно відбулася в Новому Роздолі. Цю міську галузеву профспілку впродовж двох каденцій очолює учителька початкових класів Алла Андріївна Серафин.

Новороздільська – одна із тих організацій, що не є грандом за своєю чисельністю – близько 500 членів профспілки і 12 первинок –, але є такою за своєю активністю. Перебуваючи в трудовому спорі зі своїм соціальним патрнером і виставивши роботодавцю шість основних вимог соціального захисту освітянина: виплата за сумлінну працю не менше 50 відсотків, проти запропонованих 10, виплата оздоровчих техперсоналові та за шкідливі умови праці, виплата відряджальних, – добилися позитиву в п’яти, – сказали не без вдоволення в пролозі до зборів заступник голови міської організації профспілки Марія Качала і делегат конференції, член профкому первинної організації ЗШ 1-3 ступеня №3 Наталія Терлецька.

У нашій профспілці, акцентують, враховуються інтереси всіх категорій і професій в освіті. Тепер на порядку дня – добитися в «мирний спосіб», додає голова профкому Новороздільської ЗОШ № 2 Любов Бліхарська, відрахування роботодавцем коштів на культмасову та оздоровчу діяльність профспілки. На сесіях, засіданнях виконкому, профільних комісіях міськради, які розглядають питання бюджету – ми там зі своїм профлідером. Вже не питають, як бувало: «А що тут робить освітянська профспілка?» Інші галузеві громадські організації намагаються йти нашими слідами, беруть з нас приклад.

Обласний профлідер освітян Марія Григорівна Яцейко побувала в Новороздільській організації, взяла участь у звітно-виборній конференції, поспілкувалася з активом, який можна назвати таким у повному розумінні цього слова.

- Що є для вас мотивацією членства в профспілці? Це питання задали і делегатам, і пересічним спілчанам.

Люди в один голос згадують ситуацію в одній зі шкіл, де вчителька недоотримала педнавантаження у той час, коли на роботу прийняли нового працівника. За участі профспілки, юристів обласної організації питання вдалося вирішити на користь обох спілчан. Але те, що скарга не пройшла поза увагою і участю громадської організації, знають чи не всі новороздільські освітяни. Це поважний фактор мотивації членства.

Присутній на звітно-виборній конференції начальник відділу освіти Новороздільської міської Ради Ігор Орестович Соболевський у бліц-інтерв’ю на запитання: як працю-ється з таким соціальним партнером, - був дуже відвертим: «Крові попили. Але результат - на користь вчителя. Це по-європейськи».

Спілчанам імпонує певний радикалізм і наступальна позиція міського профлідера. Фахівці обласної організації, за словами Марії Григорівни, намагаються допомогти голові та й організації в цілому, спрямувати енергію в русло розумної співпраці з роботодавцем, наступально виваженої, дипломатичної стратегії і тактики.

У звітній доповіді перед 76 делегатами півтисячного колективу членів профспілки Алла Серафин наголосила: завдання організації не в розподілі матеріальних благ, а в захисті соціальних інтересів спілчанина. Сила і результативність залежить від актиності кожного і солідарності всіх спілчан. Про це наочно засвідчив їх тривалий трудовий спір з соціальними партнерами - за круглим столом і по різні боки спільної проблеми.

Навіть у цей складний час організація зуміла добитися закладення в місцевому бюджеті 80 відсотків винагороди за сумлінну працю освітянам. Були активними і зверталися з протестними листами з приводу прийняття Кабміном у березні цього року постанов №№88,89, якими намагаються маніпулювати для зменшення виплати за престижність освітянської праці.

У підмозі соціальному захисту спілчанина є галузеві Угоди і колективні договори, які тут укладені кожною первинною організацією. Реалізовувати цю малу трудову Конституцію і велику Конституцію України, Закон про профспілки та закони про освіту допомагають правові знання, здобуті, наголосила доповідач, на семінарах в місті і області, інформаційна робота, яка починається з профспілкового кутка в первинці, підкріплена розповсюдженням серед активу інформбюлетнів, профспілкових вісників обласної організації, бібліотечки профактивіста, газети «Життя і праця», відвідування сайтів обласної галузевої та Центрального Комітету освітянської профспілки. До речі кажучи, в процесі звітно-виборної кампанії в Новому Роздолі обрано понад 80 відсотків нових голів первинних профорганізацій, яким вкрай необхідні правові знання. Як мовиться, поінформований – озброєний.

Відрадно було почути у виступі голови ревізійної комісії Галини Петрушак , що Новороздільська міська має окремий кабінет для роботи і прийому спілчан, сейф, комп’ютер, стаціонарний телефонний зв’язок, нещодавно придбаний ксерокс. Членські внески сплачуються в повному обсязі.

Серед головних тактичних завдань на майбутнє Алла Серафин виділила роботу над тим, щоб роботодавець зрозумів необхідність і взаємну користь виділення коштів на спортивну, оздоровчу, культмасову роботу. Адже організація цікавих і корисних професійних конкурсів, змагань, поїздок згуртовує людей, розширює їх духовні і професійні знання. Вона наголосила на поліпшенні і розширенні оздоровчих кампаній: «здоровий працівник, здорова сім’я – якісна праця, міцна держава».

На контролі і на порядку денному міської організації - виплата коштів за відрядження у повному обсязі, належна оплата праці за індивідуальну роботу, доплата помічникам вихователя в дитячих дошкільних установах, логопедам, зокрема.

Варто максимально скористатися цьогоріч можливостями в придбанні оздоровчих путівок, курсовою перепідготовкою і водночас курсом оздоровлення у вчительському трускавецькому пансіонаті «Пролісок», наголошувала у своєму виступі голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко. Галузеві літні оздоровчі табори в Коблево, Рибаківці на Чорноморському узбережжі працюють в штатному режимі без проблем, яких остерігаються окремі батьки, пов’язуючи з ситуацією на сході України. Чорноморські, як і літні оздоровчі табори в Карпатах, вже успішно приймають відпочивальників.

В обговоренні доповіді свого профлідера взяли участь голови первинок – загальноосвітньої школи №2 Любов Бліхарська, яка наголосила на увазі міської організації до вчителів –ветеранів, на дієвому розгляді скарг і звернень спілчан, роботі культмасової комісії; профлідер спеціалізованої середньої школи Оксана Голяк зазначила, що 9 її спілчан за звітній період мали можливість скористатися оздоровчими путівками. Результативним, на її думку, є контроль і звітність у виконанні колективних договорів за участі міської організації. Голова профкому дошкільного навчального закладу « Голубок» Мирослава Ратич сказала про проблему коштів на атестацію робочих місць для проведення доплат за шкідливість праці кухарям і прачкам.

Голова профспілки ДЮСШ Ніна Пундор акцентувала увагу спілчанського активу на необхідності спільними діями вирішити питання грошової компенсації тренерам за час курсової перепідготовки і оплати відряджальних, запропонувала звернутися з цього приводу до інспекції праці.

Завдяки правовій допомозі юристів обласної галузевої профспілки, наголосила, додано 7 днів до відпустки окремим категоріям працівників спортшколи.

Конференція пройшла в діловому, конструктивному руслі. Делегати запропонували єдину кандидатуру на профлідера Новороздільської міської організації і одноголосно обрали втретє Аллу Андріївну Серафин. Обрано делегата на обласну звітно-виборну конференцію, членів міської та обласної Ради профспілки, прийнято відповідні постанови.

Ольга Лобарчук,
Львівська обласна організація Профспілки


Новороздільська має своє обличчя    Новороздільська має своє обличчя

Схожі публікації


Догори