Профспілка – кузня кадрів!

Профспілка – кузня кадрів!Щорічний навчальний проект Профкому студентів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова «Школа студентського профспілкового активу» відбувся 10-12 жовтня у Навчально-методичному центрі Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. У заході взяли участь 22 члени профкому (голови профбюро факультетів та їх заступники).

П’ятниця була насиченим днем. Втомлені від дороги, але з посмішкою та бажанням дізнатися багато нового профактив ОНУ імені Мечникова відправився на зустріч з членами профкому Первинної профспілкової організації студентів Чернігівського національного педагогічного університет мені Т.Г. Шевченка. Їх очікувала приємна бесіда з активістами, розповідь про університет та роботу профкому.

На зустрічі профактивісти двох організацій обмінялись досвідом щодо функціонування профспілкових організацій у своїх навчальних закладах: стан, проблеми, стратегії розвитку та співпраця, обговорили правові засади соціального захисту студентів, а також інші актуальні питання.

Після урочистостей профактивісти приймаючої сторони влаштували захоплюючу екскурсію чарівним Черніговом – історичними місцями й родзинками міста.

Старовинний підземний храм, Чернігівський вал полонили своєю красою та неповторністю. Закінчився день дружньою бесідою та очікуванням нового дня.

Справжня робота почалася наступного дня – субота стала справді насиченим на події днем. Він був розписаний буквально за хвилинами.

Бадьорий настрій створив тренінг «Ефективна команда профспілкової організації», який був надзвичайно цікавим для студентів – членів профкому ОНУ. Кейс був не суто теоретичним, а більше практичним – учасники розділилися на групи, адже тренінг, окрім навчального, носив ще і змагальний характер.

Завдяки винахідливості та високому рівню тренера, Володимира Ковальчука (юриста Чернігівського НМЦ профспілок,) тренінг поєднав в собі серію майстер-класів, спрямованих навчити профактив основам ефективної комунікації: вміння слухати, виступати, залучати; прийняттю рішень в команді та ін., що робить профспілкову команду сильною. Після чого отриманні знання закріплювали вправами «Невидимий зв'язок», «Смекалка», грою «Лабірінт» та дискутували.

У Неділю 12 жовтня великий резонанс і зацікавлення викликав навчальний кейс «Звіти і вибори в житті профспілкової організації», який провела Олена Щепот’єва (зав. навчальним відділом Чернігівського НМЦ). На тренінгу члени профкому розглянули такі питання: документування діяльності первинної профспілкової організації – плани, заходи, протоколювання, звітність.

Після чого розділились на міні-групи і на практиці пройшли всі етапи підготовки і проведення звітно-виборних зборів: порядок проведення, формування робочих органів, виступи і голосування, документальне оформлення проведених зборів, написання звітів. І все це проходило в інтерактивній формі навчання із застосуванням мультимедійних презентацій та ігор, результатом якого є підвищення мотивації до вивчення матеріалу і якість засвоєння знань, відбувається психологічна підготовка профактиву до дій в реальних умовах нашого життя.

Завдяки гіперактивності учасників, профспілкові тренінги пройшли з живим обговоренням і студентськими жартами. Це і не дивно, якщо врахувати те, що серед учасників були члени команди університету з КВК.

Супернасичені та суперактуальні навчальні тренінги, розважальна програма, спілкування з молоддю не дали нудьгувати.

Вадим Пєнов,
голова профкому студентів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова


Профспілка – кузня кадрів!Профспілка – кузня кадрів!

Профспілка – кузня кадрів!Профспілка – кузня кадрів!

Профспілка – кузня кадрів!Профспілка – кузня кадрів!

Профспілка – кузня кадрів!

Схожі публікації


Догори