Молоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацю

Молоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацю30 березня 2012 року до Одеського Національного університету імені І.І. Мечникова вперше з’їхались лідери студентських організацій ВНЗ на І науково-практичну конференцію не лише з терен нашої держави, а й з-за кордону.

Енергійні та завзяті молоді лідери зібрались для вирішення однієї з найактуальніших проблем – «Функціонування студентських організацій у вищих навчальних закладах: стан, проблеми, стратегії розвитку та міжнародна співпраця», що, власне, й була темою конференції.

Організаторами міжнародної конференції виступили Профспілка працівників освіти і науки України, Асоціація правозахисних організаторів студентів України, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, первинна профспілкова організація студентів ОНУ імені І.І. Мечникова, профком працівників університету.

Всього на конференції, яка відбувалася з 30 березня до 1 квітня, було представлено 24 вищі навчальні заклади з Украйни, 3 – від Сполучених Штатів Америки та один виш із Канади.

На відкритті конференції, яке проходило в конференц-залі головного корпусу університету, лідерів студентських організацій вітали ректор ОНУ імені І.І. Мечникова, доктор політичних наук, професор І.М. Коваль, голова Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Н.О. Дубовик, віце-президент АПОС України, головний спеціаліст управління з гуманітарних питань та роботи з молоддю Федерації профспілок України В.П. Майданюк, голова ППОС ОНПУ І.М. Щедров; голова профкому студентів ОНУ імені І.І. Мечникова В.В. Пєнова, голова профкому працівників ОНУ імені І.І. Мечникова О.І. Вавілова, голова ради студентського самоврядування ОНУ імені І.І. Мечникова М.І. Рябенко.

Після урочистого відкриття відбулося два пленарних засідання, на яких студенти мали змогу не лише отримати корисну інформацію, а й висловити власне бачення, висвітлити проблеми, які хвилюють організацію, яку вони представляли.

Після плідної роботи на учасників конференції чекав розважальний концерт, підготовлений центром культури університету та студентами. Вони створювали веселу атмосферу завдяки цікавим, запальним танцям і хорошим співом.

Другий робочий день приніс багато емоцій та вражень, адже в рамках програми конференції було проведено навчання та тренінги. Перший – з конфліктології, його провела одеська обласна школа медіації. А другий – з лідерства (провели тренери «Клініки, дружньої до молоді»), який не залишив байдужих і викликав жваве обговорення учасників конференції.

Наступним пунктом призначення учасників конференції стали музеї Одеського національного університету, що знаходяться в корпусі біологічного факультету. Вони здивували не лише цікавою історією, а й великою кількістю експонатів.

Далі день продовжився автобусною екскурсією містом, що розпочалася з Французького бульвару, «пройшла» через Аркадію, проспект Шевченка, морвокзал і закінчилася чарівною Дерибасівською.

Перше квітня учасники конференції запам’ятають урочистим врученням сертифікатів за участь у конференції та святкуванням «Дня гумору» в центрі Одеси.

Перша науково-практична конференція закінчилася. Учасники діляться враженнями, досвідом, дискутують. Вона принесла багато висновків – і з приводу вирішення нагальних проблем, що турбують студентські організації, і з культурно-масової роботи – потрібного аспекту для розвитку майбутнього покоління, і з питань соціально-економічного захисту студентської молоді.

Наскрізними питаннями пленарних засідань власне й було обговорення проблем соціально-економічного захисту студентської молоді, оздоровлення та відпочинку студентів, а головне – вдосконалення діяльності студентських організацій ВНЗ (первинних профспілкових організацій студентів та органів студентського самоврядування), шляхи ефективних механізмів співпраці первинних профспілкових організацій студентів з органами студентського самоврядування та їх співпраці з адміністрацією ВНЗ.

А формат міжнародної конференції був вповні підтверджений, адже однією із цілей конференції був обмін досвідом не лише між українськими вищими навчальними закладами, а й ознайомлення із досягненнями молоді у міжнародному профспілковому русі.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки УкраїниМолоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацюМолоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацю

Молоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацюМолоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацю

Молоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацюМолоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацю

Молоді лідери організацій: про стратегію, вирішення проблем та міжнародну співпрацю

Схожі публікації


Догори