Хто стукає, тому відкривають

Хто стукає, тому відкриваютьНа початку лютого в популярній програмі телеканалу ZIK «Погляд» виступив завідувач відділом соціально-економічного захисту та заробітної плати Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Мар’ян Калин.

Він провів короткий діловий діалог з народним депутатом Юрієм Левченком, який позиціонує себе незалежним і таким який, перебуваючи в меншості, тобто не входить в нинішню коаліцію більшості Верховної Ради, не є відповідальним за ті антисоціальні закони, які приймаються.

Щодо теми, в яку втрутився Мар’ян Миронович, – прийняття бюджету Парламентом. Народний депутат сказав, що 28 грудня документ бюджету по суті ще не був повністю сформований, і депутати голосували, не до кінця знаючи за що. Кінцевий документ з’явився 11 січня…

Представник профспілки задав йому питання про те, як буде вирішуватися проблема того, що цьогоріч бракує коштів на зарплату бюджетникам, зокрема освітянам Львівщини, в сумі 180 млн. грн. На що депутат сказав, що він, проаналізувавши в бюджеті держави рівень витрат на Прокуратуру, Адміністрацію знайшов «зайвих» 6,8 млрд. грн, якими можна покрити діри в інших галузях, у тому числі на збільшення фінансування освіти, культури, медицини, тощо.

Одним із джерел наповнення бюджету назвав прогресивне оподаткування, запроваджене в багатьох країнах. Йдеться про відміну зрівнялівки 15-17 відсотків для малого, середнього бізнесу і для олігархів, для яких в європейських країнах податок на доходи до 45 відсотків. Його пропозиції, наразі, не прийняті.

За кілька хвилин в ефірі, зауважте, безкоштовних, представникові громадської організації вдалося заявити про свою незмінну соціальну місію і про саму організацію. Львівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України повсякчас діє за принципом: хто стукає, тому відкривають. Інакше немислимо концентрувати зусилля на мотивації членства в профспілці, основою якої є конкретний результат і моменти популяризації організації.

Ольга Лобарчук, Львів

Схожі публікації


Догори