Педагоги Кам’янщини підкорили Говерлу

Педагоги Кам’янщини підкорили ГоверлуЛіто – прекрасна пора для відпочинку і подорожей, хочеться незабутніх вражень і, особливо, життєвою необхідністю є активний відпочинок, як джерело відновлення сил, здоров’я й бадьорості духу.

Відпочиваючи, ми не просто відновлюємо життєві ресурси, але і черпаємо з нескінченної скарбниці Природи нові сили, відкриваємо в собі надзвичайні здібності.

Для 70 педагогів Кам’янського району Черкащини та їх дітей липень став справжнім відпочинком, адже вони не лише отримали позитивні емоції від екскурсій у багатьох фортецях західного регіону та визначних місцях України, а й підкорили Говерлу – найвищу гору Карпат.

Красиві історичні будівлі, музеї та галереї Карпат розповідали про найцікавіші події цього краю. Саме таким в подорожі стало перше місто Меджибіж з його чудовою фортецею. Меджибізька фортеця – друга за популярністю фортеця Хмельницької області (після Кам'янець-Подільської).

Відвідини міста Хмельницького (до 1793 року – Плоскирів, з 1795 до 1954 – Проскурів) – адміністративний центр Хмельницької області і Хмельницького району, значний історичний та сучасний економічний і культурний центр Поділля.

Подорожуючи Тернопільщиною, відвідали місто Чортків – місто обласного значення (з 2013 року) в Україні, єдиний районний центр обласного значення Тернопільщини.

Характер міста – адміністративно-торгівельно-ремісничий. Тепер незначна промисловість: харчова, швейна; є підприємства для обслуговування залізничного транспорту. Є і фортеця у Чорткові – споруда, яка служила резиденцією відомих українських магнатських родів Гольських та Потоцьких. Входить до складу Національного заповідника «Фортеці Тернопілля».

Початком перебування освітян в Карпатах була пішохідна екскурсія містом Яремче та його околицями з оглядовою екскурсією «Яремче – перлина Карпат», під час якої дізналися про Скелі Довбуша як своєрідний музей кам’яної природи, де за легендою сховані скарби українського Робін Гуда – Олекси Довбуша, побачили водоспад «Пробій» та відвідали сувенірні ринки.

Наступний день освітянам запам’ятався найбільше, як один з варіантів активного, навіть екстремального, відпочинку в літніх Карпатах, а саме підкорення найвищої точки нашої країни – гори Говерли. Для того, щоб це зробити вистачило і одного дня. При бажанні підкорити Говерлу може кожен. Не будемо описувати того захвату, який чекає вас на вершині, так як вважаємо, що краще один раз відчути, ніж сто разів прочитати. Вирішуйте! Не пошкодуєте!
Незабутні враження були отримані і при перебуванні біля водоспаду Гук, відвідуванні центру Європи в місті Рахів та музею екології Карпат, обласного краєзнавчого музею Івана-Франківська.

Повертаючись додому, ми мали можливість відвідати місто Чернівці та побувати в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича — одному з найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. Роботи інтер’єрів виконані віденськими художниками К. Іобстом, І. Кляйном, чеським К. Свободою, буковинськими Е. Бучевським і Є. Максимовичем. Стиль будівель еклетичний з домінуючим мотивом візантійської та романської архітектури.

Мали нагоду ознайомитись з одним із 7 чудес України, а саме фортецею Хотин. Місто має давню й багату історію, воно споконвіку було бажаним місцем для проживання. Як встановили науковці, сама назва міста - Хотин - означає «бажаний», «жаданий».
У Добу Середньовіччя Хотин славився на всю Європу своїми ринками та ярмарками. Місто завжди відігравало стратегічно важливу роль в міжнародній транзитній торгівлі.
Розташований на прикордоні різних держав, Хотин часто переходив із рук в руки. З містом пов'язана доля багатьох відомих постатей, серед яких: молдавські господарі, українські гетьмани і кошові отамани, польські королі, російські і турецькі полководці, релігійні і культурні діячі, поети, вчені, мандрівники. Протягом багатьох століть Хотин був ареною численних військових конфліктів і визначних битв світових імперій.

Останньою у подорожі була Кам'янець-Подільська фортеця, що на Хмельниччині, яка відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець, колишньої столиці Подільського князівства XIV–XV ст., Подільського воєводства XV–XVIII ст., а далі Подільської губернії (1793–1924 pp.). Є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець», що належить до «Семи чудес України».

Всі подорожі мають початок і мають кінець, але ще і ще хочеться доторкнутися до величі нашої історії, поринути в ті часи, коли історія створювала нашу державу.

За змістовний, чітко спланований відпочинок в Карпатах освітяни району вдячні Кам'янській районній раді Профспілки працівників освіти і науки України і зокрема голові районної організації Профспілки О.Г.Шамраю.

Наступний рік у планах відпочинку, сповнений новими відчуттями та перлинами історичних місць Закарпаття, Волині та інших місць нашої чарівної батьківщини.

Приєднуйтеся! Ви не пошкодуєте й пізнаєте ще більше історію своєї держави.

Надія Могилей, вчитель Михайлівської ЗОШ;
Марина Ревенко, голова профкому Грушківської ЗОШ, Кам'янський район, Черкаська область


Педагоги Кам’янщини підкорили ГоверлуПедагоги Кам’янщини підкорили Говерлу

Педагоги Кам’янщини підкорили ГоверлуПедагоги Кам’янщини підкорили Говерлу

Схожі публікації


Догори