Кілія – Коломия: 6 років дружби та співпраці

Кілія – Коломия: 6 років дружби та співпраці«Зібратися разом – це початок; триматися разом – це прогрес; працювати разом – це успіх». Ці слова Генрі Форда точно передають динаміку розвитку дружніх зв’язків освітян двох областей – Одеської та Івано-Франківської.

З історії співпраці


6 вересня 2006 року щасливий випадок звів педагогів Кілійського і Коломийського (Івано-Франківської області) районів на березі моря (с. Приморське Одеської області).

Освітяни Кілійського району проводили районну Спартакіаду, а колеги з Коломиї – виїзне засідання методичного об’єднання вчителів географії в рамках проекту «О, Україно, ти для мене диво!». Зустрілись як колеги, а через день прощались як хороші друзі, зігравши у волейбол і міні-футбол, провівши спільний вечір відпочинку.

А потім освітяни ще не раз зустрічались у період літніх відпусток на березі моря. Завдячуючи профспілковим комітетам Дмитрівської ЗОШ, Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей», Приморської ЗОШ Кілійського району, влітку освітяни двох районів спільно проводили екскурсії на «Нульовий кілометр» Дунаю, брали участь у заходах, приурочених дню Дунаю, організовували вечори відпочинку. До речі, саме тоді стали школами-партнерами Вилківський НВК і Приморська школа Кілійського району і, відповідно, Пядицька та Сопівська школи Коломийського району.

Програма розвитку дружніх зв’язків

Співпраця освітян Одещини та Івано-Франківщини тривала. У 2008 році з ініціативи Кілійського районного комітету Профспілки було затверджено Програму розвитку дружніх зв’язків між освітянами Кілійського району і Коломийського району Івано-Франківської області. А незабаром, під час візиту делегації кілійських освітян до Прикарпаття, у жовтні була підписана Угода про співпрацю між відділами освіти Кілійської і Коломийської райдержадміністрацій. У рамках Угоди та реалізуючи Програму, протягом останніх трьох років друзі неодноразово зустрічались як на Бессарабській землі, так і в Прикарпатті, ділились досвідом як професійної, так і профспілкової роботи. Зокрема, освітяни Кілійського району мали нагоду ознайомитись з роботою Сопівської, Княждвірської, Пядицької та інших шкіл, Печеніжинської школи-інтернату, відвідати музеї писанки, народного мистецтва Гуцульщини, Івана Франка, Олекси Довбуша, погуляти вулицями Коломиї, ознайомитися з особливостями народних обрядів зустрічі старого Нового року, зустріти в родинному колі друзів Свят-вечір, піднятися на найвищу карпатську вершину – Говерлу.

Спільно працюємо

Педагоги Коломийського і Кілійського районів, символічно поєднавши найвищу географічну точку України (Говерлу) з найнижчою, яка розташована в пониззі Дунаю («0»км), сьогодні уже працюють разом і це – успіх!

Так, влітку було проведено круглий стіл на базі інформаційно-туристичного центру Дунайського біосферного заповідника, а в вересні – на базі Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.– ліцей» пройшов спільний семінар для директорів шкіл з обміну досвідом щодо організації роботи «шкіл сприяння здоров’ю»; тоді ж делегація директорів Коломийщини зустрічалась з представниками шкіл з етнічним складом учнів на базі Приозернянської ЗОШ; у листопаді (під час перебування наших вчителів у Прикарпатті) один із наших педагогів проводив урок в Печеніжинській школі-інтернаті.

Дружня підтримка і допомога

Коли влітку 2008-го від стихійного лиха – повені – постраждали західні регіони, біда прийшла й до Івано-Франківщини. Серед працівників освіти краю постраждало понад 1,5 тисячі, у тому числі 48 освітянських сімей, які повністю втратили житло, і 257, житло яких потребувало значного капітального ремонту. Одеська обласна організація Профспілки взяла активну участь у збиранні коштів постраждалим. Кілійські ж освітяни під гаслом «Чужої біди не буває!» зробили для постраждалих колег все можливе і навіть більше. Завдяки ініціативі профлідерів району на допомогу колегам було зібрано близько 30 тисяч гривень.

Наші дні

Сьогодні розширюється коло шкіл-партнерів двох районів, наразі їх вже 10! За активну підтримку і розвиток дружніх зв’язків між освітянами Кілійського і Коломийського районів, зміцнення і розширення співпраці у справі захисту інтересів освітян в 2011 році Одеський обком Профспілки нагородив Подякою Олену Василівну Бакай, голову Коломийської районної організації Профспілки Івано-Франківської області.

І наостанок. У грудні минулого року відбулось підписання (на рівні голів райдержадміністрацій) Угоди про регіональну співпрацю між Кілійським районом Одеської області та Коломийським районом Івано-Франківської області.

Впевнені, що Кілійська і Коломийська районні організації Профспілки працівників освіти і науки України ще чимало зроблять для згуртування наших профспілкових лав, професійного зростання педагогів обох районів, духовного їх збагачення, патріотичного зміцнення, бо ж ми – освітяни, а значить «всі ми схожі – красиві, сильні, мудрі, гожі».


Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому ПрофспілкиКілія – Коломия: 6 років дружби та співпраціКілія – Коломия: 6 років дружби та співпраці

Кілія – Коломия: 6 років дружби та співпраціКілія – Коломия: 6 років дружби та співпраціСхожі публікації


Догори