Напередодні нового навчального року освітяни Чернігівщини зібралися на традиційну серпневу конференцію

Напередодні нового навчального року освітяни Чернігівщини зібралися на традиційну серпневу конференціюНа Чернігівщині на обласну серпневу конференцію освітянська родина зібралась у стінах Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва.

У фойє закладу була оформлена виставка, де презентувались творчі доробки вихованців та колективів шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів області, результати роботи відділу інклюзивного навчання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського та яскраві моменти проведення літніх мовних таборів, а також навчально-методична література із фондів Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка.

Участь у роботі педагогічного форуму взяли начальники відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад, голови райкомів Профспілки, завідуючі районними методкабінетами відділів і управлінь освіти, працівники Управління освіти і науки, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, керівники закладів обласного підпорядкування, інших підвідомчих освітніх установ.

До обговорення нагальних питань розвитку освітньої галузі долучились голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Відкриваючи роботу конференції, очільник області привітав присутніх із величними і знаменними святами у житті кожного українця – Днем Державного Прапора та Днем незалежності України.

Звертаючись до освітянського загалу, Валерій Куліч визначив для органів управління освітою та виконавчої влади основне завдання на майбутнє: «Враховуючи складну демографічну та фінансову ситуацію у нашій області, гостро постає проблема існування великої кількості малокомплектних шкіл. На разі в країні, та в області зокрема, триває процес децентралізації і добровільного об’єднання територіальних громад. Саме тому необхідно привести мережу навчальних закладів у відповідність до потреб і фінансових можливостей громад».

Цього ж дня очільник області подякував за величезний внесок у розвиток освіти регіону, сумлінну і плідну працю Анатолію Заліському, який очолював освітню галузь області протягом останніх 11 років, та представив педагогічній громадськості нового начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації – Ігоря Вдовенка.

Ігор Станіславович висловив подяку за виявлену високу довіру та, звертаючись до учасників конференції, зазначив: «Хочу запевнити, що зроблю усе від мене залежне, щоб освітня галузь Чернігівщини і надалі процвітала та успішно розвивалась, зберігаючи ту позитивну динаміку, яка існує на сьогодні, а також примножуючи всі здобутки і досягнення. Впевнений, що завдяки вашому професіоналізму, ініціативності та підтримці, шановні освітяни, нам вдасться успішно вирішити усі поставлені завдання».

Голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяна Матвеєва у своєму виступі зупинилась на основних аспектах і проблемах захисту та дотримання трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти в умовах сьогодення.

За її словами, протягом минулого року минулого навчального року були досягнуті певні результати у відстоюванні соціально-економічних інтересів членів Профспілки, налагоджувалися відносини із соціальними партнерами для досягнення позитивного результату. Вдалося не допустити масового відправлення працівників у відпустки за власний рахунок, відповідно до чинного законодавства індексується заробітна плата, нема порушень при ліквідації навчальних закладів. “І ці традиції повинні зберегтись і надалі” — наголосила Тетяна Матвеєва.

Разом з тим, в області склалася складна ситуація із станом виплати заробітної плати. Заборгованість по заробітній платі освітянам протягом цього року існує майже постійно. У Коропському, Прилуцькому, Срібнянському, Городнянському районах на сьогодні ще повністю не виплачені відпускні.

За цей час обком Профспілки, президія не раз звертались до Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, галузевого Міністерства про край важку ситуацію з оплатою праці. Але отримані відповіді ставлять ще більше питань щодо джерел фінансування освіти.

Також у спрямованих на адресу галузевого міністерства, Верховної Ради, Кабінету Міністрів зверненнях Профспілка наголосила на недопущенні збільшення норми педагогічного навантаження вчителів, збільшення нормативу наповнюваності класів. Тетяна Матвеєва озвучила тривожні дані, згідно з якими під скорочення може потрапити до 4 тис. ставок вчителів, що може становити 40% від загальної чисельності таких посад в районах.

Проблему загострює і той факт, що із Державного бюджету не виділено коштів на компенсацію витрат навчальних закладів на енергоносії і комунальні послуги у зв’язку із різким зростанням тарифів.

Разом з питаннями економічного захисту членів Профспілки комітет обласної організації працює і над питаннями соціальними. Із 1 січня цього року Фонд соціального страхування не фінансує санаторно-курортне оздоровлення дорослих та дітей. Лідер обласної організації проінформувала освітянську громаду про дію профспілкової Програми оздоровлення. 111 членів Профспілки відпочили з початку цього року в оздоровчих закладах «Пролісок» м. Трускавець та «Остреч» м. Мена. На оздоровлення в цьому році із профспілкового бюджету виділено більше 260 тис. грн.

Освітяни як і всі громадяни переймаються ситуацією на Сході країни. У травні минулого року президія обласного комітету прийняла рішення про надання матеріальної допомоги учасникам АТО, сім’ям учасників АТО, які перебувають в нашій Профспілці. За цей час із бюджету обласної організації на таку допомогу витрачено більше 220 тис. грн.

З метою підтримання здорового способу життя, спортивного та бойового духу минулий навчальний рік обласна організація Профспілки завершила чудовим дійством – обласною спартакіадою. Першість виборювали більше 120 спортсменів-аматорів у складі 24 команд з районів, міст і закладів освіти області. Переможцями стали команди Чернігівського національного педагогічного університету та міст Прилук і Чернігова.

Не обійшлося на обласній конференції і без нагородження кращих представників педагогічних колективів області. За свої вагомі здобутки, високі досягнення та перемоги на науковій і освітній нивах від керівництва області педагоги отримали Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради.

Відзначена робота освітян і нагородами Управління освіти і науки облдержадміністрації та обласної організації Профспілки працівників освіти і науки. Завершилась конференція прийняттям Ухвали.

За матеріалами сайту Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації


Напередодні нового навчального року освітяни Чернігівщини зібралися на традиційну серпневу конференціюНапередодні нового навчального року освітяни Чернігівщини зібралися на традиційну серпневу конференцію

Напередодні нового навчального року освітяни Чернігівщини зібралися на традиційну серпневу конференцію

Схожі публікації


Догори