Профспілкова організація Одеського національного економічного університету вчора, сьогодні і завтра

Профспілкова організація Одеського національного економічного університету вчора, сьогодні і завтраЗагострення соціально-економічних проблем у державі, що спостерігається за останні роки, безумовно, впливає на життя кожного працівника. Ці події змусили нас, профспілкових лідерів, проаналізувати свою роботу і дати відповідь на низку  запитань, які стосуються діяльності профспілкової організації університету.

Протягом десятиліть профспілкова організація університету мала великі  досягнення з усіх напрямів своєї роботи. Гордістю нашої організації є те, що вона багато років у Всеукраїнських та обласних оглядах-конкурсах визнавалася переможцем та нагороджувалася Почесними грамотами Федерації Профспілок України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Міністерства освіти і науки України, Федерації профспілок Одеської області, обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Це все стало можливим завдяки пошуку нових форм і методів профспілкової роботи,  перш за все - соціальному діалогу з адміністрацією університету.

Вирішенню багатьох проблем сприяло те, що в університеті постійно укладався колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом. При солідарних діях ректора і профспілкового комітету вдалося домогтися певних результатів у розв’язанні соціальних проблем працівників університету. Положення колективного договору передбачали надання додаткових відпусток, доплат, надбавок, пільг, які значно покращували умови життя працівників.

Колективний договір відіграє надзвичайно важливу роль у встановленні додаткових соціальних гарантій та пільг для працівників, зокрема надає такі форми допомоги, як: оплата ліків, додаткові оплачувані відпустки, виплата п’яти посадових окладів членам сім’ї  померлого співробітника, допомога непрацюючим ветеранам праці. Завдяки цьому значною мірою підвищувалася мотивація  профспілкового членства та зростав авторитет профспілкової організації.

Але, на жаль, незважаючи на протестні дії профспілок, урядова політика за останні два роки фактично перекреслила ті досягнення, які ми напрацьовували десятиліттями. Боляче про це говорити, але через обмежене фінансування університету та запровадження Урядом жорсткої економії бюджетних коштів адміністрація змушена була вжити заходи щодо скорочення  чисельності працівників та скасувати виплату доплат і надбавок до посадових окладів.

Нас дуже турбує питання, як будуть захищені наші працівники. За умовами колективного договору витрати, спрямовані на соціальний розвиток, з розрахунку на одного працюючого в 2015 році склали 7597 гривень.

Щоб привернути увагу влади до освітянських бід, наша профспілкова організація від імені працівників університету десятки разів зверталася до Президента України, Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради  з вимогами щодо прийняття рішень для покращення життя працівникам освітянської галузі. Але, на жаль, влада не хоче нас чути. Багато законопроектів, які приймаються, не йдуть на користь працівникам. А все це від того, що профспілки позбавлені законодавчої ініціативи.

Але наш профспілковий комітет, не чекаючи чудес від влади, в найскладніших умовах соціально-економічної кризи продовжує відстоювати законні права та інтереси працівників.

Основний акцент профспілкової роботи, – це контроль за дотриманням законодавства про працю, оплату праці, забезпечення матеріального стимулювання співробітників університету.

На соціальний захист працівників університету з профспілкового бюджету на 2016 рік  заплановано біля 80 відсотків профспілкових внесків.

У нинішніх умовах, коли йде наступ на права працівників, захист найціннішого, що в них є – життя та здоров’я, для профспілкової організації має особливо важливе значення. Профспілковий комітет робить все можливе, щоб дотримуватися виконання законодавства про охорону праці. Члени комісії профкому з охорони праці постійно проводять обстеження умов та охорони праці працівників, про що двічі на рік звітують на засіданнях профкому. Приємно те, що нам вдається знаходити компромісні рішення з адміністрацією, яка щорічно виділяє кошти на виконання профілактичних заходів з охорони праці.

Серед важливих питань, які вирішує профспілкова організація сьогодні, це робота з молоддю. Ми добре знаємо, що посилення мотивації профспілкового членства, підвищення авторитету та іміджу профспілкової організації в їхніх  руках, тому вони активні учасники  профспілкової роботи з усіх напрямів діяльності. Перш за все, це участь у проведенні круглих столів, семінарів, тренінгів.

Вважаю позитивним те, що профком значну увагу приділяє питанням розвитку духовних інтересів членів Профспілки, удосконаленню культурно-масової та спортивної роботи. Співробітники мають змогу відвідувати культурні установи міста та побувати в екскурсіях вихідного дня, туристичних поїздках. Для  членів Профспілки проводяться конкурси  народної  творчості та фотовиставки, святкування  Дня  Перемоги та 8 Березня, для дітей  працівників  університету конкурс дитячого малюнка та Новорічні свята.

Профком університету дбає і про відпочинок спілчан. Наразі, я маю змогу проінформувати освітян  про можливість відпочити в студентському таборі «Економіст», який знаходиться в мальовничому куточку «Кароліно-Бугазу». Профспілковий комітет за згодою голів профспілкових організацій факультетів, відділів та служб  виділяє 40 пільгових  путівок для  відпочинку.

Не забуваємо ми своїх ветеранів. Сьогодні 89 осіб отримують матеріальну допомогу, квитки до театрів, запрошення на екскурсії вихідного дня, передплату на газету «Вечерняя Одесса». Ветеранів війни та ветеранів ОНЕУ вшановують на урочистих зборах присвячених Дню Перемоги, Міжнародному жіночому дню, ювілеям університету.

Я сподіваюся, що напрацювання, які ми сьогодні маємо і втілюємо в життя, дадуть упевненість кожному члену Профспілки, що організація, членом якої він є, в змозі його захистити та підтримати. А нам, профспілковим лідерам, життєво важливо вживати конкретних дій і виходити на новий, більш якісний рівень роботи.

 

Ганна Шамаєва, заступник голови первинної профспілкової організації ОНЕУ

Профспілкова організація Одеського національного економічного університету вчора, сьогодні і завтра

 

Профспілкова організація Одеського національного економічного університету вчора, сьогодні і завтра Профспілкова організація Одеського національного економічного університету вчора, сьогодні і завтра

 

 

Схожі публікації


Догори