Забезпечення дотримання норм чинного трудового законодавства у закладах освіти

12 жовтня 2016 року відповідно до плану основних заходів Миколаївського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України у місті Вознесенськ проведено засідання «круглого столу» на тему: «Спільна діяльність керівників закладів освіти та виборних профспілкових органів щодо забезпечення дотримання норм чинного законодавства про працю та захисту трудових прав працівників».

Голова Вознесенської міської організації Профспілки С.О. Крючкова презентувала збірку з узагальненим досвідом роботи міської профспілкової організації за поточний рік та методичними рекомендаціями щодо здійснення громадського контролю за додержанням чинного законодавства про працю.

До обговорення питання громадського контролю долучилися голова первинної профспілкової організації ЗОШ № 6 Н.Г. Харланович та голова первинної профспілкової організації ЗОШ № 5 Т.М. Літвінчук.

Юрисконсульт Миколаївської обласної організації Профспілки, модератор заходу Ю.В. Дементьєва надала юридичні консультації та практичну правову допомогу профспілковому активу міста з актуальних питань щодо застосування норм чинного законодавства України та правового захисту працівників освіти.

У процесі ситуативної ділової гри: «Профспілковий комітет на захисті трудових прав працівників» профспілкові лідери у формі дискусії оцінювали ситуації, які можуть постати перед ними під час виконання повноважень, та шукали шляхи впливу на них з боку профспілкових органів. Під час роботи в групах голови первинок вивчили алгоритми вирішення питань при розірванні трудового договору з працівником, запровадженні нових або зміні істотних умов праці та оплати праці, наданні відпусток тощо.

Усі учасники «круглого столу» мали можливість пересвідчитись у тому, що події, які відбуваються у країні, всередині профспілкового руху настільки багатогранні та швидкоплинні, що для того, щоб їх вчасно і у повному обсязі охопити та зрозуміти, потрібне і сучасне мислення, і знання законодавчої бази, і досконале володіння навичками профспілкової діяльності.

Підбиваючи підсумки засідання, учасники вирішили, що подібні зібрання – цікава та корисна справа, адже об’єднує профактивістів, які виконують актуальні завдання профспілкового руху та готові долати проблеми, які постають перед профспілками.

 


Миколаївська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори