Діяти в умовах відсутності оздоровчих соцстраху

Виконком Об’єднання профспілок Львівщини, на запрошення голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Марії Яцейко, провів на оздоровчій базі Львівської політехніки в Славську (директор – Володимир Білодід, нагороджений нещодавно Грамотою ФПУ як кращий в Україні у своїй номінаці) підсумкове виїзне засідання з підбиття підсумків і аналізу літнього оздоровлення дітей в області.

Із колись напіврозваленої оздоровниці «Політехнік-2» тут створено зразкову установу відпочинку з трьома спортивними майданчиками, ставками для спортивної рибалки, медкабінетами, добудовується для підвищення комфортності кімнат центральний спальний корпус на 120 місць, працює сауна, літня естрада.   Тут оздоровлено цього літа  понад 600 дітей спілчан з 6000 на Львівщині загалом.

Третій корпус на понад 20 місць «Політехніки-2» переходить цьогоріч на цілорічне функціонування. Роль господаря посилена і базується на діловій співпраці та порозумінні в досягненні мети з ректоратом Львівського національного  політехнічного університету, який очоює Юрій Бобало, профкомами вишу, які здешевлюють путівки, обласною галузевою профспілкою,  що активно долучається до організаційної роботи - розповсюдження путівок, кооперації в цьому плані з іншими галузевими громадськими організаціями та виконанням своєї Програми оздоровлення спілчан.

Це допомогло наочно перпеконати голів обласних первинних організацій у значній ролі  кадрової політики – креативного керівника в збереженні і розвитку в сьогоднішніх складних умовах іміджевого для профспілок напрямку – оздоровлення спілчан і їх дітей,– наголосив голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько. Стрижневу доповідь підготувала завідувачка культурно-просвітницьким відділом ОПЛ Лариса Акімова, зробивши наголос на важливій складовій літнього відпочинку дитини в таборі – продуманій, цікавій і водночас прикладній виховній, пізнавальній програмі відпочинку дітей у Славську.

Для прикладу, користуються популярністю майстер-класи з бізнесу досвідчених і авторитетних у краї підприємців. Для змагань і конкурсів виготовили в таборі, який цьогоріч працював у 5 оздоровчих змін, навіть власні гроші. Команда, яка більше заробила в змаганнях, має право продовжити час перебування на дискотеці і право на додаткові екскурсії та походи.

 Оздоровлення та літній змістовний відпочинок дітей має стати пріоритетним для держави. За статистикою 80 відсотків дітей шкільного віку в Україні – з вадами здоров’я. Тож до честі трьох соціальних партнерів – профспілок, роботодавців і влади – результативно співпрацювати у царині оздоровлення молодого покоління.

У засіданні виконкому взяли участь представники профільних департаментів Львівської облдержадміністрації Микола Немчук та Назар Сідницький. Отримали чимало запитань з приводу причин зменшення фінансування дитячого літнього відпочинку, щодо пільг на комунальні послуги і оплату податків за землю дитячими оздоровницями, непрозорості і некоректності умов тендерної політики в цій сфері.

Глова обласної організації профспілки працівників агропрому Михайло Тарнавський наголосив, що  ще два роки тому галузевий  профспілковий оздоровчий табір «Дружба» у Свіржі за участі департаменту сім’ї, молоді і спорту оздоровлював, при повному завантаженні, дітей-сиріт, чорнобильців, дітей зі шкіл-інтернатів, приймаючи всі, з цим пов’язані, проблеми і виклики. Однак, цьогоріч ці переваги оздоровниці і відповідна програма соціальним партнером від влади нехтується.

Профспілка вже 8 років судиться з владою Перемишлянського району, яка йде на повідку у так званих приватних інвесторів, які у своїх інтересах хочуть відняти в дітей одоровницю. Голова обласної організації профспілки будівельників Марія Карвацька додала до цього факт з досвіду: у свій час таким чином відняли в галузевої профспілки дитячий оздоровчй табір «Будівельник». Тепер, коли треба мати чималий  досвід, витримувати конкуренцію, з оздоровницею не дають ради і не знають, кому як її  з вигодою для себе збутися. Роботодавці могли б, як це вже практикується в інших регіонах, в умовах відсутності підтримки соцстраху в оздоровленні дітей і спілчан, виділяти на культмасову і оздоровчу роботу не 0,3 відсотки, а 3-10 відсотків.

Михайло Тарнавський, голови обласної організації профспілки працівників споживчої кооперації профспілки Данило Климишин, комунальників та побутового обслуговування Богдан Козло,  працівників нафтогазової промисловості Михайло Драбчук, працівників торгівлі Богдан Пилюх запропонували звернутися з листом до Кабінету Міністрів, народних депутатів, місцевої влади щодо необхідності цілодобової присутності медперсоналу в дитячих оздоровницях, вдосконалення прозорості тендерних процедур, визначенні балансу надання коштів для відпочинку в області й поза її межами, часткової компенсації з бюджетів оплат за комунпослуги в дитячих оздоровницях, неприватних зокрема, вдосконалити механізми співпраці  трьох соціальних партнерів – профспілок, роботодавців і влади загалом, провести з цього приводу спільне засідання виконкому Об’єднання профспілок Львівщини за участі перших осіб виконавчої і законодавчої влади області у другій декаді листопада. Заступник директора шахтарського оздоровчого комплексу «Ровесник» Василь Карвацький означив проблему проходження медогляду працівниками, який мав би бути для них, через часту його необхідність, безкоштовним.

Вирішено завчасу укласти Угоди профспілкових дитячих оздоровниць з педагогічними вишами, як це робить «Політехнік-2» з Дрогобицьким педуніверситетом для скерування на літній період вихователів та вожатих.

Вирішили налагодити міжгалузеву співпрацю в оздоровленні спілчан, кооперацію в означеній справі тих професійних громадських організацій, які мають оздоровниці. Прикладом цьогоріч послужила співпраця обласних організацій профспілки освітян та лісівників. Останні  залюбки скористалися оздоровницею Лісотехнічного університету на Чорноморському узбережжі, яка, до речі кажучи, завдяки креативній праці колективу і директора п. Гевала, втричі збільшила кількість відпочинкових місць.

 

Ольга Лобарчук, Львів 

 

Схожі публікації


Догори