Головне завдання профспілки – відповідати викликам часу

29 березня 2017 року відбувся V пленум обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Одним із головних питань порядку д енного засідання стало  питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.

У доповіді з першого питання голова обласної організації Профспілки Галина Бєлікова проаналізувала стан фінансування освіти  в області, за інформаціями наданими з територіальних організацій, звернула увагу на  нові підходи до стипендіального забезпечення, які призвели до значного звуження кола стипендіатів. Вона також відзначила, що в умовах сьогодення організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, під час створення ОТГ, саме тому перед профспілковими  організаціями постають  нові завдання – удосконалення  форм та методів роботи з соціально-економічного захисту членів  профспілки.

Обговорення доповіді було  змістовним та конструктивним.

На засіданні також було затверджено виконання профспілкового бюджету Дніпропетровського обкому Профспілки працівників освіти і науки України за 2016 рік та бюджет обкому Профспілки на 2017 рік.  Розглянуто питання про надання безповоротної фінансової допомоги членам Профспілки, які постраждали під час вибуху та пожежі на військовій базі в місті Балаклія  Харківської області.

За результатами обговорення прийняті відповідні постанови. Учасники пленуму підтримали пропозицію, ініційовану Київською міською організацією Профспілки, щодо необхідності проведення всеукраїнської акції протесту профспілок, спрямованої на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти та студентів, працівників освіти і науки України.

Активне обговорення питань порядку денного, виступи з місць та значна кількість пропозицій вкотре довели, що наші профспілкові лідери  мають активну громадянську позицію і вболівають за сьогодення і майбутнє організації і освіти і цілому.

 

Дніпропетровська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори