Профспілкова дружба між Горохівським та Рівненськими районами

На осінніх канікулах Горохівський районний комітет Профспілки, що на Волині,  провів виїзний одноденний семінар голів первинних профспілкових організацій освітніх закладів району.

Галина Антонюк – голова Рівненської райради Профспілки працівників освіти і науки  України, її заступник Наталія Денисова щиро вітали своїх гостей у Пересопниці. Разом з нами вони відвідали музейний комплекс під назвою «Культурно-археологічний центр «Пересопниця», який поділяється на три музеї: археологічний, музей Пересопницького Євангелія і музей-скансен «Княже місто ХІІ-ХІІІ століття».

В археологічному музеї Горохівчани були вражені зібраними артефактами, розповіддю екскурсовода про життя, побут, виробництво і релігію давньоруського міста, різних археологічних культур: кам’яної, мідно-бронзової та раннього заліза, доби ранніх слов’ян та Київської Русі. Матеріальна культура наших далеких предків зібрана і збережена для нащадків і у музеї-скансені «Княже місто ХІІ-ХІІІ століття», яке оживає у травні-червні. Тут вже два роки поспіль відбувається Археологічний Grand-фестиваль «Русь Пересопницька», який покликаний відтворити історичні події княжої Пересопниці.  Як не дивно, але давнє поселення наших предків: будівлі, хрести, могили – вплинуло на нас якось по-особливому.  Педагоги ніби пройшли своєрідне духовне очищення і відчули справжню радість від спілкування з екскурсоводом і один з одним. Унікальний музей Пересопницького Євангелія створено у стінах старого княжого православного монастиря. Святе Письмо вітчизняні реформатори Григорій та Михайло Саноцькі переклали із болгарської на руську мову у 1561 році.

За красою та художнім оформленням Пересопницькому Євангелію немає рівних. Саме воно по праву стало п’ятим символом України: на ньому приймали присягу на вірність Президенти нашої держави.

Вчителю школи імені Івана Франка м. Горохова, було цікаво дізнатися, що одним із дослідників Пересопницького Євангелія був Іван Якович – видатний український письменник, перекладач, фольклорист і мислитель.

«Почни свій день з молитви й доброти». Це девіз високої особистості, зустріч з якою у рамках семінару була наповнена щирістю і теплотою Євгенії  Василівни Фалко – директора Клеванської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1 І-ІІІ ступенів Рівненської обласної ради. Це висококваліфікований вчитель-методист, тифлопедагог, відмінник освіти України, Заслужений працівник освіти України.

Презентація навчально-виховного процесу школи, невеличкий учнівський концерт, виступи директора навчального закладу Євгенії Фалко, вчителя історії і вихователя Валерія Прокопчука, голови профспілкового комітету Олега Дзюби, матеріальне оснащення навчальних та медичних кабінетів, вигляд спалень дітей та їдальні – все це вразило учасників семінару, покорило великою людською любов’ю і теплотою, що панують у школі-інтернаті.

Воістину, це школа здоров’я, школа соціалізації особистості, школа комфорту, школа впевненості у завтрашньому дні. Заклад, який допомагає дітям із вадами зору та інтелектуального розвитку реалізувати свій особистий людський потенціал, вчить бути щасливими.

Школа-інтернат виховала п’ятьох чемпіонів світу, трьох учасників Параолімпійських ігор, десятки майстрів спорту, чемпіонів України і Європи, кандидатів у майстри спорту.

Заклад нагороджений багатьма дипломами і грамотами за участь у фестивалях, конкурсах і спартакіадах. Він – учасник Всеукраїнського конкурсу «Школа ХХІ століття».

Про тісну співпрацю із директором та профспілковим комітетом школи, його головою наголосила Галина  Антонюк. Така взаємодія існує, за її словами, із всіма 72 профспілковими організаціями, які діють у навчальних закладах  Рівненського району.

Галина Ростиславівна та Євгенія Карп’як поділилися своїми напрацюваннями та родзинками профспілкової роботи Рівненського та Горохівського районів, розповіли про різні напрямки діяльності профспілкової роботи, про вирішення  питань соціального захисту працівників освіти в обох районах, використання різних форм ведення соціального діалогу, про співпрацю з органами влади, депутатами всіх рівнів.  

Відбулася розмова на рівних, бо Євгенія  Карп’як і Галина Антонюк – визнані лідери, творчі особистості, високі професіонали, головною неоціненною рисою яких є людяність.

Проведеним семінаром вони підтвердили життєву формулу однієї мудрої людини. Славетний грузин Давид Гурамішвілі заповів нам три прояви дружби. Не бажати розлуки – це раз. Дарувати без роздумів – це два. Кинутися на допомогу у важкий час – це три.

Було прийняте рішення: організувати у Клевань виїзд з концертом хору «Освітянка», зробити подарунок людям, які люблять пісню, цінують нашу духовну культуру і мистецтво, бо що ми варті без нашої української пісні, яка зігріває  душі і серця.

Наступною зупинкою членів семінару був Свято-Миколаївський Городоцький жіночий монастир. Хоч день, був похмурим і накрапав невеличкий дощик., та як не дивно, монастир виглядав чудово, він ще поринав в обіймах осінніх квітів. Але головною його прикрасою, а це  відчули всі, є його духовні скарби: видимі й невидимі.

Вони відкрилися у величі стародавніх ікон і у величному дерев’яному різьбленому іконостасі, а ще у безперервному зв’язку поколінь подвижників, молитва яких охороняє і наповнює духовною силою це святе місце.

Що дав семінар для його учасників? Важко знайти якесь конкретне визначення, бо не хочеться упустити чогось важливого. Адже семінар був багатоплановим, багатогранним.  Та найважливіше для всіх голів первинних профспілкових організацій освітніх закладів району, людей творчого неспокою, активних і діяльних – це досвід спілкування із справжніми особистостями, який збагатив їх цікавими ідеями та прийомами роботи. Це їх особисті враження, що посилюють інтерес до Святих книг і культури України, урізноманітнюючи «музейною педагогікою» методику викладання різних шкільних предметів.

Лариса Нарихнюк, 

член президії Горохівського райкому Профспілки, Волинська область 

 

Схожі публікації


Догори