Виїзне засідання профільного Комітету Парламенту на Волині

24 листопада 2017 році на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

На порядок денний винесено було питання – «Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Волинської області щодо дотримання законодавства України про освіту для забезпечення функціонування та якості дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти».

Участь у засіданні взяли народні депутати України – члени Комітету Олександр Співаковський, Тарас Кремінь, Ірина Констанкевич, Іван Кириленко, а також – Перший заступник Міністра освіти та науки України Володимир Ковтунець, Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця, начальник Управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації Людмила Плахотна, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України Людмила Єршова, голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Василь Грановський, голова Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Львівської області, директор Технологічного коледжу ДВНЗ “Національний лісотехнічний університет України” Роман Дадак, а також інші представники місцевої влади та органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, громадських організацій, експертного середовища та освітянської спільноти.

Всього в актовій залі засідань Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, в якому проходило засідання Комітету, зібралося понад 300 учасників.

У виступі голова Волинської обласної організації Профспілки Василь Грановський зауважив: «Профспілка направляла Вам свої зауваження і пропозиції стосовно Закону «Про бюджет на 2018 рік». Народні депутати перед прийняттям закону повинні підходити до фінансування освіти як до специфічної галузі, адже у нас не один рік, а два – календарний і навчальний. Не можна вчинити з освітою те, що відбулося на початку минулого року».

Цього дня дискутували щодо реформування освітньої галузі з метою забезпечення якісного рівня освіти. Обговорювалися та вносилися пропозиції щодо імплементації Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про вищу освіту». Активно обговорювали питання фінансування професійно-технічної освіти в Україні, яке перевели із державного бюджету на обласні та роботу влади над новою формулою фінансування освітніх закладів.

Акцентували увагу на недоліках та протиріччях законодавства України щодо визначення повноважень місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в освітній галузі щодо забезпечення збалансованого соціального й економічного розвитку області, забезпечення рівного доступу до якісної освіти на всіх рівнях дітям з особливими потребами, зокрема за місцем проживання, реалізації державної політики в галузі освіти.

Обговорювалися також питання щодо сприяння підняттю престижності роботи педагогічного працівника шляхом забезпечення гідної оплати праці, виплати стипендій студентам.

Присутніх хвилювало зростання трудової міграції, відтік молоді за кордон. Народні депутати України звернули увагу на проблеми сільської, професійної (професійно-технічної) освіти, фінансові забезпечення навчальних, позашкільних закладів.

Наприкінці  роботи народні депутати України вручили подяки Комітету за багаторічну сумлінну і самовіддану працю, високий професіоналізм та особисті заслуги під час виконання службових обов'язків, вагомий внесок у розвиток освіти на Волині та активну громадську позицію кращим освітянам області:

► Миколі Антоновичу Безушкевичу – керівнику гуртка гри на духових інструментах Палацу учнівської молоді міста Луцька.

► Олені Анатоліївні Бойко – вчителю української мови та літератури навчально-виховного комплексу «Локачинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Локачинського району Волинської області.

► Ларисі Степанівні Вяльцевій – завідувачу комунальним закладом «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №7 «Волиняночка» Володимир-Волинської міської ради».

► Ростиславу Степановичу Собуцькому – директору Державного професійно-технічного навчального закладу «Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури».

► Анні Володимирівні Лякішевій – доктору педагогічних наук, професору кафедри соціальної педагогіки і педагогіки вищої школи, декан факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Східноєвропейської національного університету імені Лесі Українки.

За результатами виїзного засідання (після узагальнення пропозицій та зауважень, які були висловлені під час зустрічей з педагогічними працівниками та під час засідання) ухвалено відповідне рішення Комітету.

Волинська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори